Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?

Osmanlıca tartışmaları sürerken, sabahın köründe baskınlar başlamışken, Berkin’in anasının yuhalatılmasının insani bir şey olduğunu söyleyen yüz karası Yavuz Bingöl, Şeb-i Arus töreninde sahneye çıkarken, Adana’da bir şeyler oluyordu…

***

Bunlar yaşanırken de oluyordu, bunların öncesinde de… Başbakan Adana’ya geldiğinde, kongreye davet edilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de o kongre salonunda yuhalatılırken, yine Adana’da bir şeyler oluyordu.

***

Fuar alanına yakın bir yerde hareketlilik artmıştı. Adana’da, AKP’liler Başbakan heyecanı yaşarken, tek adaylı kongrenin adı coşku, sevgi seli, olurken birileri başbakana şirin gözükmek adına Osmanlı tuğrası verirken, Adana’da  öyle bir şey oluyordu ki…

***

Sınır ötesinden gelenler vardı Adana’ya iddialara göre. Kimlerdi, ne için gelmişlerdi. Olayın ayrıntısına bakıldığı zaman insan düşünmeden edemiyor… Bunların Adana’da ne işi var. Hatta bunların bizim topraklarımızda ne işi vardı?

***

Uçaklar inmişti Adana’ya. Peki ; uçakta kimler gelmişti bizim kentimize. Olayın tanığı olduğunu söyleyenlerin çok ciddi iddialarına göre bir uçak dolusu terörist gelmişti Adana’ya. Aslında gelmiş değil tedavi edilmek üzere getirilmiştiler.

***

Başbakan Ahmet Davutoğlu, operasyonların ardından  "Gün imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, mükafatını da görecek" derken acaba Adana hangi konuda imtihan ediliyordu?

***

Bir uçak dolusu yaralı IŞİD mensubu Adana’ya getirildi mi, getirilmedi mi? Bunlar Adana’da fuar alınana yakın bir yerde ki hastanede tedavi ediliyor mu, edilmiyor mu?  O hastanen bir katı sadece yaralı teröristler için kapatıldı mı, kapatılmadı mı?

***

Yaralı teröristlerin ameliyatlarını sadece profesörle ve doçentlerin yaptığı doğru mu? Daha önce    IŞİD’in bazı mensuplarının Türkiye'de tedavi edildiği ortaya çıkmıştı.  Gazetelere açıklama yapan bir IŞİD komutanı, bazı üyelerinin Türk hastanelerinde tedavi edildiğini itiraf etmişti.

***

Kafa kesme,  akıl almaz vahşet görüntüleri, inanılmaz işkence yöntemleri ve barbarlığıyla bütün dünyanın gözünün üstünde olduğu IŞİD mensuplarının Adana’daki o malum hastaneye sokulmasına kim izin verdi?

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…