Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

OSMANİYESPOR’da yetkili KİM ?

 “ Bu bizim çocuklarımız ne olacaklar ? “ beklentisindeki Osmaniye’lilerin hislerine tercüman olabilmek için bir ay önce sporcu kaynak havuzu ekseninde duygularımı aktarmıştım.  

        Düşüncelerim genelde olumlu karşılanmasına rağmen kraldan fazla kralcı geçinenlerce  “ İç işlerimize müdahale “ safsatasıyla  gündem dışı bırakılmıştı.

HADDİMİZİ DE BİLİRİZ, İŞİMİZİ DE…

    Kimse endişelenmesin.. Yaşım gereği kimsenin iç işlerine karışma densizliğinde bulunmam. İşim yazmak ise kimseden icazet almadan yazarım ve kendimce de yorumlarımı yaparım. Küçük pasta birilerinin olsun, bana Osmaniyespor yeter.

GELELİM KONUMUZA…

     Bahse konu son paylaşımı kulüpler arası güzel diyalog açısından : Yeter ki “Bonservisini al da gel “ denmesin. şeklinde noktalamıştım.   

      Bu arzumuz da göz ardı edilmiş olsa ki bazı sporculara bu şekilde teklifler yapılmakta… Konu ile ilgili yardımcı antrenör Nuh KURT’un bilgisine başvurduğumda bilgisinin bulunmadığını ve bu tür hareketlere müsaade etmeyeceğini belirtti.

ÖYLE İSE SPORCULARIN AKLINI ÇELEN YETKİLİ KİM ?

 1997 ve daha küçük doğumlu sporcuları Osmaniyespor’a kim istiyor, ne için istiyor ?

      Lige kötü başlangıç yapan BAL takımımızın eksikliğini gidermek için mi ?

      Ne alâka, tabi ki HAYIR…Öyle ise?…Gayet basit.

      Gençler liginde oynatmak için. Kime karşı oynatmak için ?

      Genç sporcuyu almak istediği kulübe karşı oynatmak için.

ALTIN TEPSİ İÇİNDE Mİ SUNULSUN ?

      Biz bu filmi geçen sezon izlemiştik. Meselâ EMLspor’un yetenekli sporcusu İnayet GÜÇLÜER büyük iddia ile alınmış, BAL liginde gerekli ilgiyi görememiş, ikinci etap kampa dahil edilmemiş,ancak U-19 liginde faydalanılmıştı.

     Bu yıl İnayet nerede? Kayıplarda !... Osmaniyespor kulüplerden sporcu alacaksa BAL da oynatabileceği sporcuları takibe almalı ve kulüplerinden bizzat istenmelidir.

      Ne yani : Kulüpler gençler liginde kendilerine karşı oynamaları için emek verdiği sporcusunu altın tepsi içinde Osmaniyespor’un alt yapısına mı sunsun ?

      Sadece gençler liginde kendi ilinin takımlarına karşı üstünlük sağlamak için sporcu almanın bir mantığı yoktur. Yaşı tutuncaya kadar gençler liginde en fazla 8 maç oynat, sonrada bırak… Bu sporcu kendi takımında devam etse 8 müsabakaya ilâve olarak büyükler liginde üst seviyede 22 müsabaka daha oynayacak.

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….