Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…

Öncelikle gönüllerdeki ihtiyacımız Osmaniyespor için bir araya gelen sayın Murat TEKE bey başkanlığındaki yönetimi kutlar, başarılar dilerim.
Lafı uzatmadan, kelime ve cümleleri süslemeden kendimce asıl konuya giriyorum.
Ben MURAT TEKE olsam…
Osmaniye’nin yüksek beklentileri doğrultusunda aldığım güç ve destekle teknik ekibimi ve sporcu kadromu belirlemiş, hazırlık kampımı tamamlamışım.
Herkes “ O SENE , BU SENE “ diyor… Artık gönüllerdeyim, dillerdeyim…
Bir ara kulağıma bir şeyler geliyor: “ Bu bizim çocuklarımız ne olacaklar ? “
Başarılı olacaksam bu sese de kulak vermem lazım.
Ben basketbol’un içinden geldim ama performansım ve konumumla şu an şehrin en büyük beklentisi Osmaniyespor’u sevk ve idare ediyorum. 
O halde diğer kulüplerimizle birlikte tüm gençlerimize de sahip çıkmam lazım…
İLK İŞİM… SPORCU KAYNAĞI
Düşüncelerimin tahakkuku için teknik ekibin de rızasını alarak yardımcı hocamı çağırır, “ Sayın hocam derim” ve başlarım : 
Hep sözde kalan şu alt yapı söylemlerini bir tarafa bırakalım, işin özüne gelelim.
1) Sen Osmaniyeli olduğun için tüm kulüplerimizi ve sporcularını yakından bilirsin.
2) Bilgilerin ışığında senden Osmaniyeliler adına önemli isteğim var.
3) Kulüp yöneticileri ve antrenör arkadaşlarınla görüşeceksin, onların tavsiyeleri ile birlikte senin ölçülerinde yetenek ve ahlâki değerleri yüksek bizimle olmak isteyen 18 yaşını tamamlamış gençleri tespit edeceksin.
4) Antrenör arkadaşlarından birini de yanına alıp bir sporcu kaynak havuzu oluşturacaksın. Bu havuzdaki gençleri senin ve kulüplerin antrenman saatleri dışında (atıyorum sabahları veya akşamları) bir araya getirip sürekli hazırlayacaksın. Zaman zaman çift kalelerimize dahil edeceksin.
5) Hazır hale gelen çocuklarımızı transfer dönemlerinde kimsenin tavassutuna gerek kalmadan kulübümüze dahil edeceksin.
6) Ben de Osmaniyespor kulüp başkanı olarak bu sporcuların kulüplerini mağdur etmeden TFF.nin belirlediği ücretin yarısına aktarmasını sağlayacağım.
7) Senden Ocak ayı transfer dönemine kadar bu havuzdaki sporcuların kulüplerinin müsabakalarını da takip ederek en az 5 sporcu istiyorum
OLMAYACAK BİR ŞEY Mİ ?
Kanaatimce samimiyet ölçülerinde çok kolay olabilecek bir şey sayın başkanım.
Ayrıca bu oluşum kulüplerimizle Osmaniyespor birlikteliğini sağlayacak, sporcularımızın ufkunu açacaktır.Bir diğer husus da tavassut açısından elinizi rahatlatacak, kulüpler ve sporcu velileri arasında huzuru sağlayacaksınız. 
Kulüplerin karşı çıkacaklarını zannetmiyorum. Ben mensubu bulunduğum EMLspor kulübü adına bu yorumu bir sözleşme olarak kabul ve taahhüd ediyorum…
Yeter ki “Bonservisini al da gel “ denmesin. 
Başaracağınıza inanmasam bu teklifi yapmazdım.

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….