Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….

Uzun zamandır hiç ilgilenilmemiş, ne toprağı bellenmiş(havalandırılmamış), ne dibine sulama havuzu açılmış, nede budanmış…

      Bırakın bunları, hayati önem taşıyan bir damla su bile verilmemiş, sonuçta da o güzelim   Portakal ağacı kurumuş, kurumuş ve ne YEŞİL’i kalmış, ne de SARI’sı..Yaprakları gazele dönmüş.

      Son iki yıldır canlandırabilmek için yoğun bir gayrete girilmiş… “ Ne de olsa daha kökleri kurumamıştır “ diye heveslenilmiş. Gübreler atılmış, yağmur sularından faydalanılmış ve kuru bedenden filizcikler çıkmış…

           Uğraş devam etmiş, ancak bütün gayretlere rağmen YEŞİL yapraklı, SARI meyveli portakal elde edilememiş… Heyhaaaat ! Ortaya açık yeşil yapraklı ve meyvesiz turunç ağacı çıkmış.

           Turunç da olsa bu duruma getiren bahçıvanları kutlamamak olmaz.

AŞI….

          “ Bizim işimiz Başak-Buğday ama bu memleketin Portakal’a da ihtiyacı çok fazla “ diyen Bahri Çolpan bey BAŞAK gazetesinde 80 Taraftarlar Derneğiyle konuyu sık sık gündeme getirmiş.

          Bazıları : “ Hani Belediye Başkanı Kadir KARA; Portakal’ı yetiştirmek (Osmaniyespor) benim işim “ diye söz vermişti, ne oldu ? “ şeklinde samimi veya art niyetli olarak konuşuyorlardı.

          Neticede güzel bir portakal ağacı için seri toplantılar yapılmış…

          Sonuçta bu köklü ağacın kurumadan önceki son durumunun araştırılması karar altına alınmış. 

          Bahçenin sahibi kim di ? El cevap : Memili dayı (Belediye Başkanı)

          Bahçe kime emanet edilmiş di? : Cevap : Muzaffer Ateş.

          Bahçenin bakımını kim üstlenmiş di ? Cevap : Adem Hurma….

          Öyle ise şimdiki bahçe sahibine (Kadir Kara) gidelim, kökü toprağın derinliklerinde olan şu mevcut Turunç’a yakışır bir Portakal aşısının yapımını sağlayalım.

           Bahçe sahibinin bin bir zorlukla ayağa kalkan Turunç’un yok olmasına gönlü razı olur mu ?

           Olmamış da….

           Önlerine düşmüş ve bu Portakal tekrar YEŞİL dalları, SARI meyvesiyle Ya OLACAK, Ya OLACAK parolasıyla hüküm sahibinin (Vali bey) kapısına dayanmış.

           Vakit dar, zaman geçiyor… İstişareler… Turunç’u yetiştirenler demişler ki :

           “ EY HAZIRON, EY PORTAKAL SEVDALILARI : BİLESİNİZ Kİ MEVCUT TURUNCU DAHİ KORUYAMAYACAK DURUMDAYIZ, YAĞMUR DA YOK, BİR DAMLA SU GETİRECEK YAKITIMIZ DA… HEMEN MÜDAHELE EDİLMEZ SE TURUNÇ TAMAMEN KURUYACA, YOK OLACAK.”

           Hüküm sahibi buyurmuş : TURUNÇ’a DERHAL AŞI YAPILSIN

BEY BUYURUR , CELLAT VURUR…

           Toprak analizi, uyumlu gübre ve sulama boru hattı çalışmaları başlamış. Bahçe sahibinin nezaretinde ana kök’e bünyeye uyumlu aşı yapılmış, çevresine küçük fidanlar ekilmiş ve bu susuzluk mevsimde sulama tüm hızıyla başlamış ve devam etmekte.

           Hedef 68 yıllık görkemli Portakal’ın gölgesinde tekrar oturabilmek.

BAŞKAN KADİR KARA…

           Şimdiiii…. Bahçe sahibi olarak nitelediğim sayın Kadir KARA tüm imkânlarını kullanmış, Osmaniyespor’un hiçbir dönemde göremediği üç katlı, tam donanımlı bir tesisi kulübe kazandırmış, yönetimin önünü açabilmek içini 200.000 TL. yardımda bulunmuş ve bahçe size emanet demiştir.

           Bu işleri yaparken de şahsına ve Osmaniyespor yönetimine bu yardımı gerçekleştirilmesinde pay sahibi olan Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarına basın huzurunda teşekkür etme nezaketini ihmâl etmemiştir ki çok önemli bir konudur.

BUNDAN SONRASI ….

         SARI-YEŞİL portakal sevdalıları… Bu kökün tekrar meyve vermesini istiyorsak eskiye dönmeyeceğiz, olur olmaz nedenlerle portakal’ın güneşini kapamayacağız, suyunun önüne taş atmayacağız. Kurutursak bir daha bahçe sahibi bulamayız.

YÖNETİM VE TEKNİK EKİBE…

          Çok önemli bir arzumuz da bahçenin emanetçisi ve ekibine :

          Lütfen BİZ YAPTIK, İYİ YAPTIK demeyin, İYİSİNİ-GÜZELİNİ YAPTILAR dedirtin.  

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….