Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

O SENE, BU SENE İSE

OsmaniyeSPOR’un en etkili gücü olan muhteşem taraftarı iki yıldır yılların özlemi için

“ O SENE, BU SENE DER “…

          * Der de buna inanan, yüreklerini ortaya koyan gönüller kadar bu duyguların hayalden öteye gitmeyecek avuntu olduğuna inanan karamsar düşünce sahibi taraftarın da olduğunu bilmezler mi ?

          * Derler de bu arzunun gerçekleşmesinden rahatsız olabilecek kadar Osmaniye sevdasından uzak mahlukların olduğunu bilmezler mi ?

   * Derler de; Osmaniyespor’un üst liglerde yer almasının daha fazla bütçe ihtiyacının karşılanması için kendilerinin de rahatsız edilebileceği varsayımıyla olumsuz tablo yaratanları bilmezler mi ?

     * Derler de; hepsinden öte kısaca Osmaniyespor’un başarılı olmasını isteyen kadar olmasa da istemeyeninin olduğunu bilmezler mi ? Ben biliyorsam, bunu herkes bilir….

BİLİYOR İSEK ….

       Evet, gerçekten de O SENE BU SENEDİR… Yepyeni, görüntüsüyle apbacık, henüz muhalefeti olmayan, bürokrasi destekli bir yönetim… Kendi çaplarında ekonomisi düzgün, kulübe destek için ağlayıp-sızlamayan, takımın bir isteğini iki etmeyen yönetim.

     Mükemmel bir tesise , yeterli idman alanına sahip, zemin açısından arzu edilen kadar olmasa da iyi bir stad ve  her maçta coşkulu  taraftar topluluğu ile bütünleşebilen bir takım.

 “Yönetim her istediğimizi yerine getirdi, imkânlar ölçüsünde yapılabilecek en iyi transferleri yaptık, kısmetimizde var ise başarılı olmak mecburiyetindeyiz, bundan öte yapılacak her hata bize ait “  Diyebilen açık sözlü bir teknik ekiple sporcu kadrosu .

      Dahası bu ekipler arkasında dağ gibi duran, hiçbir olumsuz fısıltıya meydan vermeyen bir devlet adamı….Vali yardımcımız sayın Alp Eren YILMAZ beyefendi…

YÖNETİM ADINA EKSİK YANIMIZ….

          Bizde bir söz vardır. “ Goz olur da gouksuz olur mu ?” Yani ceviz olur da çürüksüz olur mu ?  El cevap : Olmaz….Buradan hareketle;

          Bizim yönetim sponsorlardan oluşmuş bir yönetim. Hatta başkanı başarılı bir basketbolcu.

       Teknik ekibe transferlerde dahil bilgi alı verişinde bulunup yardımcı olabilecek yöneticimiz  yok.

          Eksiğimiz bu.Meselâ yıllar öncesinin başarısında rahmetli Sırrı KILIÇ ağabey ve Bahattin TÜRK kardeşlerim ve diğerlerin payı çok büyüktü.

         Tek başına bu ağır yükün altında kalacak teknik ekip, işine müdahale edilmediği için rahat gibi görünse de ilerleyen zamanlarda bunalacaktır..

  Yalnızlığın her şeyi ben bilirim psikozuyla tek adam olumsuzluğuna dönüşebileceği de işin cabası.

 Teknik ekibin yönetim-taraftar-basın sıkıntılarında yanında kendisine dalga kıran olabilecek kişilere ihtiyacı kaçınılmazdır.

MESKİ VE SEYHAN BELEDİYE MAÇLARI…

           İzleme fırsatını bulamadığım (1-1) lik MESKİ maçı… Çok önemli bir iş kazası. Kaybedilen 2 puan bu hafta Adana deplasmanından getirilecek 3 puanla telâfi edilemeyecek kadar büyük. Bunun telâfisi kafaya rakip olabileceğimiz rakiplerden getirilecek puanlarla olacaktır.

       İlk maçımızda istenmeyen tribün olayları daha da büyük kayıp. Güvenlik güçleriyle biber gazı müdahalesine varan sıkıntılı durum.

       Anlatılanlardan edindiğim bilgiye göre maçın henüz ilk yarısında sporcu ve teknik ekibe yapılan aşırı tepki de taraftar-takım bütünlüğünü bozacak düzeyde…

      Güvenlik güçlerinin sürekli görüntü almasının  da tahrik eder seviyesine varması mutlakâ önlenmesi gereken bir durum.

ÖYLE İSE 12. ADAMYASLI GİTSEK DE ŞEN DÖNELİM İNŞALLAH…

    Girişte ifade etmeye çalıştığım bilgiler ışığında yürekten  O SENE, BU SENE DİYE diyebiliyorsan ilk haftayı zaman tüneline göm ve bu hafta Adana’da buluş takımınla.

     “ Yaslı gittim, şen geldim “ marş-türküsüyle dön  Osmaniye’ye.

  Ve sen emanet edilen kaleyi, namusumuzu bırakıp kaçan adı güzel, hareketi ÇİRKİN M.ALİ hüzünle dinle bu coşkumuzu..

 

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….