Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca…

BAL ligi 5. grupta zirveye oynayacak bir ekip için 450 si üst yetenekli,  50 si de sıradan olmak üzere toplamda 500 sporcu tespit edilse,

          İsimleri itina ile zarflanıp kulüplere bedel karşılığı kura ile dağıtılmak üzere bir torbaya konulsa,

          En yüksek bedel ödeyen ilk beş kulübe en fazla 25 zarf çekme ve öncelik verilse,

         Bu şartları yerine getiren Osmaniyespor adına  kura çekimine katılma bahtiyarlığına kavuşan Can GÜVEN ancak bu kadar başarılı(!) bir seçimle

         vasatın altında ve uyumsuz kişileri seçebilirdi.

          Bravo… Çok güzel(!) ve isabetli(!) bir çekim yapmışsınız.

          Kutlamaktan ve sizi başımıza belâ edenle birlikte Allah’a havale etmekten  başka yapabileceğimiz bir şey yok.

YEDİĞİMİZ KAZIK ….

          Bu Can Güven’ln eserinin ligin en tin sonuncusu Anamurspor karşısında çöküp, yerle yeksan olduğunu görmekle ne büyük kazık yediğimizi anladık.

          Öyle bir kazık ki tarifi mümkün değil.

          Bu kazık öyle bir kazık ki bu seneki şampiyonluk umudunu yere çakmaktan öte ileriki yıllara da tesir edecek bir kazık.

         Öylesine bir kazık ki tesis gibi, alt yapı gibi, kulüpleşme gibi büyük hedeflere hazırlanan yönetimin projelerini kırma görüntüsündeki bir kazık.

                                   BİZE BU KAZIĞI ATAN KİM ?

         Ufkumuzu karartan bu Can Güven kazığını yönetime(Osmaniye’ye) çakan sorumsuz ve çok bilmiş kim ise çıkıp samimiyetle “Sizleri yönlendirmede yanılmışım, özür dilerim “ diyebilmeli.

         Araştırmama rağmen kim olduğunu öğrenemediğime göre isminin zedelenmesi arzu edilmeyen bir hatırlı kişi olduğu muhakkak.

YENİ BİR STRATEJİ…

         Yönetim mutlâka yeni bir strateji belirleyecektir ki bana göre son yılların modası olan (B) plânı şeklinde olmayacağı aşikârdır. İleriki yıllara yönelik ve haysiyetli bir takım için radikal kararlar alınması gerektiği düşüncesindeyim.

         Öncelikle acilen varsa provokatörler temizlenmeli, tribüne değil, takıma oynayanlar ön plâna çıkarılmalı, yapılacak ödemelerin başarıya göre yapılması sağlanmalı.

         Başarısızlığını saha içi disiplinsizliğiyle yedirmeye çalışan Ahmet Çelikkıran(43) gibi sorumsuzlar ağır şekilde cezalandırılmalı.

         Peşinatlarla doyuma ulaşmaları neticesinde tel tel dökülen ve ayakta durmakta dahi zorlanan sözüm ona sporculara  pabuç’un o kadar ucuz olmadığı hatırlatılmalı.

         Bu yenilgiyi kendi çocuğumuz Nuh hocaya fatura etmek yanlış olacaktır. Ancak görüldüğü kadarıyla  yardımcılığı döneminde  güvenilir Can hocanın her isteğini yerine getiren uysal biri olmuş ki. bu da sporcular üzerinde etkisini zayıflatmıştır.

.        Sezon başı 25/08/2015 tarihinde dillendirdiğim ama bazılarınca ‘’ BU İÇ İŞLERİMİZE MÜDAHALEDİR’’ saçmalığıyla ilgililerce dikkâte alınmayan sporcu kaynağı görüşümde  halen ısrarcıyım

         Mutlâka üteriz demiştim.Yanılmışım,özür dilerim.

         Ütüldük, hem de ÇOK KÖTÜ ÜTÜLDÜK….

        (Devam edeceğiz.)

 

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….