Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)

Adana’nın yıldızı parlıyor(!) Adana emin adımlarla geleceğe yürüyor!!! Adana’ya yatırım akacak! Adana’nın geleceği parlak!!! (Pavyonlarda çok itibar gören bazı konslar ile ilgi çeken hayat kadınları için de zaman zaman öyle derler) Ama ben demiyorum. Çok ayıp!!!
***
Kamu yatırımlarından en az payı alan illerden biri değiliz biz !!! Geleceğimiz gerçekten parlak görünüyor!!! İşsizlikte Türkiye ortalaması üzerinde bir şehir olmadığımız için de ayrıca geleceğimiz parlak(!) Mevcut halimizle de bu parlayış içinde göz kamaştırıyoruz!!!
***
Şu basın toplantısı yapan yandaş bireylerimizi kıskanıyorum(!) Çünkü bizleri eğlendirmek için acayip kılıklara bürünüp rengarenk giyinen palyaçolar gibi olmasalar da geleceğimizin çok parlak olduğunu görecek kadar geniş ufuklara sahip olduklarından kıskanıyorum onları!!! 
***
Adana’da gecekondu, çarpık yapılaşma, varoş diye bir şey var mı kardeşim!!! Ulaşım sistemimizdeki değnekçi, muavin, simsarıyla ne kadar çağdaş ve donanımlı olduğumuzu düşünüp hep gurur duymuşumdur(!)
***
Otopark sorunu var mı? Yok. Yollarımız süper. Hiç beton yığını gördünüz. Her yanımız yeşil alan. Siz hiç tarım alanlarının imara açıldığını gördünüz mü? Bir kez olsun yağmur sonrası yollar kapanıp ev ve işyerleri sular altında kaldı mı? Bir kez olsun yağmur yağdı, fırtına çıktı diye elektrikler kesildi mi? 
***
Kim demiş Anadolu, Şehitduran, Ondokuzmayıs gibi mahallelerde ahırlar varmış… Külliyen yalan!!! Şehrimizin güneyi cazibe merkezi oldu. Adana sosyetesi Barbaros, Dağlıoğlu, Havuzlubahçe, Gülbahçesi, Hürriyet, Yenibey mahalleri gibi tercih ediyor artık! 
***
Kim demiş o güzelim Seyhan nehrine büyükşehir belediyesi tarafından foseptik atıkları dökülüyormuş. Kim demiş, nehrin çevresi çöplüğe dönmüş, bazı yerleri bok götürüyormuş. Yalan kardeşim. Tertemiz ortalık. Bal dök yala!!!
***
Her ne kadar Adana’nın geleceği parlak sözünü duyduğumuzda haber merkezindeki arkadaşlarla gülüşüyorsak da aklımıza pavyon gelini filan geldiğinden değil bu. Gayet iyi niyetliyiz yani. Henüz kötü yola düşmedik ama geleceğimiz gerçekten parlak görünüyor(!) Adana’nın geleceği parlak!!!

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…