Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Kim?

Silahlı saldırılar, çileden çıkartan elektrik kesintileri, asgari ücrete yapılan zam, yüce divana gönderilmeye gerek görülmeyen eski bakanlar ve muhalefete fırlatılan ayakkabı… Acaba bu kadar büyük bir yozlaşmanın sorumlusu kim? 
***
Kaçak saray kimin eseri… 17 Aralık operasyonunda ayakkabı kutularından çıkan paralarla ilgili takipsizlik kararı verilmesinin vebalı kimin boynunda ve bu vebal hangi Müslüman AKP’linin zerre kadar da olsa umurunda? Peki hırsızlığın faturasını ödeyen kim? 
***
Yine 17 Aralık’ta el konulan para ve altınları hırsızlık zanlılarına faizi ile ödeyen kim? Bu utanç, kimin eseri? 700 bin liralık saat, tapelere düşen utanç görüşmeleri zanlısı bakanlarla ilgili yayın yasağı getirenler kim? 
***
Ali İsmail Korkmaz’ı kim öldürdü. Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım, Hasan Ferit Gedik, Mustafa Sarı ve Berkin Elvan’ı kim öldürdü? Gencecik fidanlara kim kıydı, kim bu çocukları terörist, vatan haini ilan etti? Polise kim destan yazdırdı…
***
Bir günde 301 madenci nasıl öldü? Bu ülkeyi iş cinayetlerinde Avrupa birincisi, dünya üçüncüsü yapan kim? Bereketli topraklarımızı yandaşlarına yağmalatan kim? Ormanlarımızı, kıyılarımızı peşkeş çeken kim? Derelerimizi, dağlarımızı, ovalarımızı HES çöplüğüne döndüren kim? 
***
Tarımda kendi kendine yeten ülkeler arasındayken bize saman ithal ettiren kim? Tarihinde ilk kez bir kurban bayramında dışardan canlı hayvan yani angus ithal ettiren sahi kimdi? Tarımı, çiftçiyi çöküşe götürenler acaba kimdi? 
***
İsrail Suriye’ye bomba attığında, “Allah’u Ekber” çığlıkları atan cihatçı çetelerin sınırlarımızda cirit atmasının sorumlusu kimdi? Kimdi komşularımızla düşman eden? Kimdi ABD’nin, İsrail’in taşeronluğuna soyunan… 
***
En demokratik haklarımızı yeni yasalarla kullanılmaz hale getiren kim? Kim basını bu kadar kirletti, yandaşlaştırdı? Yargı, TÜBİTAK neden tartışılır hale geldi? Hukukun üstünlüğü neden üstünlerin hukuku oldu?
***
Kadına çocuğa şiddet, suça itilen çocuklar, çocuk gelinler derken kadın ve çocuk mezarlığına dönen bir ülke haline gelmişsek sorumlusu kim? İleri demokrasinin bedeli olarak bu ülkeyi yandaş olmayan için cehenneme çeviren kim? 
***
Ulusal varlıklarımızı birer birer elden çıkaran kim? Yarınlarımızı çalan kim? Bizi kutuplaştırmak, ayrıştırmak, cepheleştirmek için elinden gelen her şeyi yapan kim? Ülkeyi kara bir faşizme doğru sürükleyen kim?

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…