Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDI

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’ya geldi, ilçeleri gezdi, iş dünyasıyla buluştu. Berbat demenin lütuf sayılacağı bir organizasyona imza attılar. Milletçe alkışlasak mı şimdi bunu(!) 
***
Peki; hiç mi yüzünüz kızarmadı, hiç mi utanmadınız? İş dünyasıyla buluşma zaten bir fiyaskodan başka bir şey değildi. Sahi, buradaki amacınız neydi sizin? Gerçekten iş dünyasıyla genel başkanı buluşturmak mı yoksa emlakçıyı parlatmak mı?

***
İşadamı diye koskoca genel başkanının karşısına kaç kişi çıkardınız Allah aşkına… Adana’da zaten iş dünyasının sorunlarına bir tek emlak prensi hakim… Organizasyon rezil, gidilen yerlerde beklenen ilgi yok, örgüt yok, parti yok… 
***
Kozan gayet iyiydi, Ceyhan’da iyiydi ama diğer ilçeler nasıl bir rezaletti öyle. İmamoğlu’nda Genel Başkanın geldiği alanın yanında ki CHP’lilerin gittiği kahvehaneden bile adam getiremediler…
***
Bir vatandaş, gayet güzel bir üslupla kahvehaneye giriyor, “Arkadaşlar, koskoca genel başkan gelmiş ama siz burada oturmuş oyun oynuyorsunuz, hadi gelin alana gidelim” dediğinde aldığı karşılık da Adana’da ki yapının ne olduğunu ortaya koyuyor. 
***
Kahvehanedekiler, “Bizim Genel Başkanımızla hiçbir sorunumuz yok. Biz sandığa da gideceğiz, oy da vereceğiz ama o alana gidip örgüt yöneticilerini sevindirmek istemiyoruz. Çünkü onlar bizi küstürdü” diyorlar. 
***
Siz, parti dinamiklerini yok sayarsanız, üyeyi, mahalle temsilcisini küstürürseniz, insanları kırıp dökerseniz, yönetemezseniz, ‘İlle de ben’ derseniz, ‘Küçük olsun, benim olsun’ derseniz, işte böyle rezil olursunuz. 
***
Ne oldu şimdi… İyi mi oldu ve elinize ne geçti? İş dünyası bu kadarcık mıydı Adana’da? İş dünyası diye allayıp pullayıp emlakçıyı ön plana çıkarınca başınız göğe mi erdi… Madalya mı taktılar boynunuza?
***
Sayenizde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentten mutlu ayrılmadı. Bunun sorumlusu kim? Kim olduğu açık seçik ortada değil mi? Bu kafayla gittiği sürece CHP Adana’da umut olamaz!

 

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…