Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Kaybettireceğiz!

Bu ülkede Cumhurbaşkanı’nın mitingi için ezan 50 dakika geç okunabilir. Bunun Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hiçbir sakıncası yoktur. Faiz haramdır ama Diyanet İşleri Başkanlığı, makam aracı haberi için faiziyle tazminat isteyebilir. 
***
Dinin kabul etmediği her şey onlar için caiz olabilir. Bu ülkede, ettiği tarafsızlık yeminine bağlı kalmayıp AKP için oy isteyen bir Cumhurbaşkanı için ezan saatleri ertelenebiliyorsa eğer, bu saatten sonra din, Allah, kitap, üzerinden artık hiç kimse mağduriyet edebiyatı yapamaz.
***
Bu ülkede asgari ücretliye onlara göre bin 500 lira vermek akıl ve mantık dışıdır. Mazot ÖTV’siz verilemez. Taşeron kaldırılamaz. Emekliye 2 maaş ikramiye verilemez ama “milletin a..na koyacağız” diyen o kirli, rezil, pislik adamın 3’ncü havaalanı inşaatında çalışan kamyonlara ÖTV’siz mazot verilir. 
***
Onlara göre saltanat çerez parasıdır. Makam araçlarına ayrılan para çerez parası. Kaçak saray, altın varaklı bardaklar, hortum gibi akan paranın saltanatla alakası yoktur. Onlara ve yandaşlarına göre sarayda mütevazi bir hayat var… 
***
Sürekli toplu açılışlar yapıyorlar. Sürekli olarak büyümeden söz ediyorlar. Bir istikrardan söz ediyorlar. Onlar giderse istikrar bozulurmuş. İflas eden, kapanan işletmeler çoğalıyor oysa. 2015 yılının ilk 4 ayında 14 bine yakın ticari işletme neden kapandı? 
***
Deniz Feneri ışık oldu onlara. Almanya’da mahkumiyetle sonuçlandı dava. Onlara göre yüzyılın iyilik hareketiydi bu. Yüzyılın yolsuzluk hareketlerinden biriydi belki ama Türkiye’de ki 20 sanıklı dava zaman aşımına uğradı.
***
Tarihin en büyük yolsuzluk operasyonlarının, ayakkabı kutuları, yatak odalarındaki para kasalarının onlara göre rüşvetle, hırsızlıkla alakası yok. O paralar hayır işleri için kullanılacaktı. Darbe yapmak istediler ve o davada mutlu sonla bitti. 
***
Tekmeleyip dövdükleri Somalı maden işçisi hala işsiz ve hakkında 6 yıla kadar hapis isteniyor. Onların yandaşlarının rant hırsı yüzünden 1 günde 301 madenci gitti ama fıtrata bağladılar, takdiri ilahiye, kadere…
***
Zam, zulüm, işkence, yoksulluk bitmedi. Bütün evlerde işsiz var, işsizler var. Hayat çekilmez oldu. Sınırlarımız cihatçı çetelere açıldı. Gencecik çocukları en demokratik eylemlerde öldürdüler. Kadına şiddet yüzde bin 400 arttı. Suça itilen çocuk sayısı arttı. 
***
Trafolara kedi girer, seçim güvenliği yoktur, yüzde 100 hileli seçimler olur, şimdi de seçim hile timi kurulduğundan, fazladan bastırılan pusulalardan söz ediliyor. Kan akar, çiftçi biter, tarım alanları küçülür, ekmeğimiz küçülür, saman ithal eden ülke oluruz. 
***
Tarihi kültürel mirası yok eder, kıyılarımızı, ormanlarımızı, derelerimiz yitiririz. Her yere AVM’ler, HES’ler kurulur. Nükleer için tüm imkanlar seferber edilir, ağaçlar kesilir. Onlar için istikrar var, saltanat var, halk için yoksulluk var. 
***
Halka kaynak yok, onlara var. Onlara her şey var. Din onların, saraylar onların, dağlar onların, denizler onların, yollar onların. Yalan söylüyorlar, haram yiyorlar, kan döküyorlar, tutukluyorlar, hapislerde çürütüyorlar. 
***
Biz, böyle bir yaşama mahkum değiliz. Olmayacağız ve bunca tahribata rağmen ayakta duracağız. Onurumuzdan, erdemimizden taviz vermeyecek, umudu karartmayacak ve bu demokrasi mücadelesinde bizi , ülkemizi bu hale getirenlere kaybettireceğiz.

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…