Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Kadınsız CHP...

Ak Parti Kadın Kolları, mahalle mahalle geziyor. MHP'li kadınlar da çalışmalarına başladı. HDP'li kadınlar sahada. CHP'nin ise bir kadın kolu yok. Avukat Rukiye Çinkılıç'ın Milletvekili adaylığı nedeniyle CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa etmesinin ardından hala bir yönetim oluşturulamadı.
***
Seçime 2 aydan az zaman kaldı. Kadınsız demokrasi olmaz. Kadınsız, kampanya yürütülmez. Kadınsız, seçim olmaz. Kadının olmadığı yerde bir eksik var demektir. Adana'da Saadet Partili kadınlar bile kapı kapı gezerken CHP'de ise kadın yok. Yani bir kadın kolu yok. Oysa kadınsız seçim kazanılmaz, kadınsız iktidar da olunmaz.
***
İl Kadın Kolları yönetimi neden oluşturulmuyor? Şurada 2 aydan az bir süre varken kadınsa da bana yakın olsun derdi varsa bu bir handikaptır. 92 yıllık parti sanki tarihi boyunca hiç kurumsal olmamış gibi, 'partimizi kurumsallaştırıyoruz' diyen il örgütü, olmayan bir kadın kolu ile acaba ne kadar kurumsaldır?
***
Kadın Kolları'nın çoktan sahaya inmesi gerekirdi. İlçe ilçe,mahalle mahalle, ev ev gezmeleri gerekirken bu il örgütü ile bazı isimlerin keyfiyetine bırakılmışsa yazık çok yazık. Hem sağa kayan oyları almak, hem HDP'ye gitme olasılığı olan oyları durdurmak, hem de Adana'da birinci parti olma iddiasındaki CHP, kadın kollarından yoksun bir yapıyla kendi kendine zarar vermektedir.
***
Geç kalınmış da olsa, atı alan Üsküdar'ı henüz geçmedi. Kadın kolu oluşturulmaması acemilik mi, kişisel tavır mı, beceriksizlik mi, küçük olsun ama benim olsun mantığı mı? Bu nedir lütfen açıklık getirir misiniz? Kadınsız bir CHP, ayıplı bir durum olmuyor mu acaba? Adana gibi bir kentte, seçime giden partinin kadın kolu yoksa buna ne demeli şimdi?
***
Acaba hala ne bekleniyor? Neden hala yönetim oluşturulmuyor... Seçime bu kadar kısa süre varken seçim mi yapılması bekleniyor? Ve unutmamak gerek ki dere geçerken at değiştirilmez. Bunun için bir an evvel yönetim oluşturulup kadınların sahaya inmesi gerekiyor.

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…