Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…

Geçen hafta sonu Sitespor maçında talihsiz bir şekilde ayağı kırılan EMLspor’un başarılı ve sevilen futbolcusu Muhammed ÖZÇİFÇİ aynı gün akşamı Devlet Hastanesinde Op.Dr.Hakan BEYCİOĞLU tarafından ameliyata alınmış, başarılı bir operasyon geçirmişti.

       Muhammed’in talihsiz sakatlığı yakınlarını, kulüp yönetimini, takım arkadaşlarını ve spor kamuoyunu ziyadesiyle üzmüş, mevcut duruma ise ŞÜKÜR edilmişti.

MORAL ZİYARETLERİ…

         Muhammed’in üzüntüsünü şükür duygularıyla asgari seviyeye düşüren olay, her kesimden geçmiş olsun dileğiyle yapılan bizzat ziyaretler, sanal ortamdaki mesajlar ve telefon görüşmeleri oldu.

Bilhassa kendisinin hiç tanımadığı kişilerce bir an önce sağlığına kavuşma dilekleri Muhammed’e ilaç gibi geldi.

                         NASIL MUTLU OLMASIN Kİ ?

Osmaniyespor kulübü futbolcu ağabeylerinin teknik ekipleri ile birlikte tam kadro ziyaretine gelmeleri kendisini oldukça şaşırttı, bir o kadar da duygulandırdı.

Öyle ya, bu ağabeylerinden ancak 4-5 kişiyi tanıyor, diğerlerinin çoğunu bir defa görmüşlüğü dahi yoktu.

Yurt içinden çeşitli illerden Osmaniyespor’a hizmet için gelen tanımadığı ağabeylerinin yanı sıra hele de hayatının hiçbir döneminde karşılaşmadığı siyahi futbolcu ağabeyleri kendisine gülen yüzleri ve hoş şiveleriyle “ GEYCİMÜŞ OLESİYN “ diyorlardı.(!)

Demek ki “ SPOR KARDEŞLİKTİR “  mesajları doğruymuş. Oysa yaşadıkları ortamlarda bunun inandırıcı örneklerine pek rastlayamamıştı.

GÖRDÜKLERİ ve İŞİTTİKLERİNDEN SONRA…

Muhammed öyle bir ortamdaydı ki :

Teknik direktörün taraftarı olduğu kulüpten olmadığı için Millî takımımızın maçlarında rakip ülke takımını tutanlara(!) şahit olmuş,

Bilhassa üç büyüklerin çoğu taraftarının kendi takımı dışındaki Avrupa kupa müsabakalarında rakip ülke takımlarının flâmalarına üzülerek izlemiş,

Ve yine üç büyük kulübün bazı sözde taraftarlarının diğer kulüplerin sporcularının sakatlanmasından hayvani bir zevk aldıklarını biliyordu.

İşte; böyle kötü bir ortamda başına gelen talihsiz olayda kendisine gösterilen ilgi ve alâkayla üzüntüsünün paylaşılması kardeşlikten öte ne olabilirdi.

Mutluğu yüzünden okunan Muhammed’in şükür duaları, diğer sporcu kardeşlerinin de sakatlıktan uzak kalmaları dileğiyle kucaklaşıyordu.

“ Hocam, hastaneden çıkarsam beni Osmaniyespor maçına götürürmüsün, ağabeylere dua edeceğim” isteğine İNŞALLAH diyordum.

TEŞEKKÜR…

Başarılı ameliyatı gerçekleştiren Op.Dr.Hakan BEYCİOĞLU ve ekip personeline,Muhammed’i bizzat ziyaretleri, mesaj ve tlf.rla geçmiş olsun dileğinde  bulunan dost ve arkadaşlara ve bilhassa 20 dk.lık zaman kaybıyla çok şey kazandığına inandığım Osmaniyespor kulübüne sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunarım. 

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….