Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”

İş kazalarında Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sırada olan bir ülkede 1 milyar 370 milyon liraya  saray yaptırılmasının hiç bir şekilde savunulamayacağını  söyleyen CHP’li Hasan Aslan, “ Bu da yetmezmiş gibi 412 milyon liraya uçak alıyorlar. Bunların parası halktan çıkıyor. Halkın parasıyla saltanat sürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.

“KİMSE MENUN DEĞİL”

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, ülkenin karanlığa doğru sürüklendiğini savunan Hasan Aslan, “Bu ülkede işsizlik var, yoksulluk var, yolsuzluk var. Bu ülkede her alanda yozlaşma var. Siyaset yozlaşmış, bir çürüme almış başını gidiyor.  Çiftçi, köylü, işçi emekçi, memur, esnaf memnun değil. Dış politika bataklığa saplanmış. Bu ülkeyi Karanlıkları aydınlığa çıkarmak hepimizin boynumuzun borcudur. Bu ülkeyi aydınlığa taşıyacak olan ise CHP’dir” diye konuştu.

“HALKI DEĞİL, YANDAŞLARINI DÜŞÜNÜYORLAR”

Ülkeyi yönetenlerin halkı değil, sırf kendilerini, yakın çevreleri ve yandaşlarını düşündüğünü ifade eden Aslan, şöyle devam etti:

“Tarım alanlarımız daralıyor, dört bir yanımıza HES’ler kuruluyor, AVM’ler yapılıyor, her yerden binalar yükseliyor. Yüzbinlerce öğretmen atama bekliyor, onlar kendilerine bin odalı kaçak saray yapıyor. Eğitim kanıyor, sağlık kanıyor, gelir dağılımındaki adaletsizlik, işsizlik, yoksulluk büyüyor. İyiye giden hiçbir şey yok. Bu kötü gidişata dur demenin zamanı geldi de geçiyor bile.

Bu ülkeyi 12 yıldır yönetenlerin hesap verdiğini gördünüz mü? Yargıyı, hukuku, en güvenilir kurumları tartışılır hale getirenler kim? İşte bunun için bir şey değil çok şey yapmalıyız. Bu ülke hepimizin… Sahip çıkacağız ve AKP’yi göndereceğiz. Bu ülke için, yarınlarımız için bunu yapmak zorundayız.

Etnik kimlik ve inançlar üzerinden,  yaşam biçimleri  üzerinden siyaset yapanlara prim vermeyelim.”

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…