Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Gelip dayandığımız yer…

Bizden komşularımızı ihbar etmemiz istenmişti. Tencere, tava çalıp Gezi eylemine destek verenlerin adresleri istenmişti. Sonra kim kızlı-erkekli kalıyorsa bir evde onların da mutlaka bildirilmesi istenmişti. Şimdi de aynı şeyi muhtarlardan istiyorlar. 
*** 
Peki neyi ihbar edeceğiz şimdi? Muhbir komşu, muhbir yurttaşlar olarak kimi şikayet edeceğiz. Muhbir bir muhtar olarak, hangi şikayetin, hangi ihbarın başını çekeceğiz. Vatandaş zaten, hırsızlık, gasp, kapkaç, trafik kazası ya da güvenlik konusunda bir endişe görürse bunu bildiriyor?
***
Muhbir yurttaşlar!!! Şimdi muhtarı, mahalle sakini hep birlikte acaba ihbarcı mı olsak(!) Alt katta ki komşu Kürt… Bunlar PKK’lı olabilir diye düşünüp koşa koşa kaymakamlığa, emniyete mi gitsek? Yan komşumuz sakallı, paralelci olabilir düşüncesiyle bunu da hemen bildirsek mi?
***
Üst kattaki komşu Alevi... Örgüt üyesi olabilir. Köşedeki apartmanda öğrenciler kalıyor. Bazıları uzun saçlı, bazılarının başlarında bandana var. Bunlar Kabataş’ta başörtülü bacımızın üstüne işeyenler olabilir. 
***
Hele ikinci katta birileri var ki sormayın. Bazen sesleri, kahkahaları da geliyor. Ellerinde kalın kitaplar. Kızlı-erkekli kalıyorlar. Yürüyüşlerde de gözümüze çarptı. Bunlar, camide içki içenler olabilir. Hemen bunu düşünüp şikayet etmek lazım(!)
***
Hele aşağı mahallede biri var ki; O çocuğu hiç güzüm tutmuyor. Bu da Bülent Arınç’a, Sümeyye hanıma hatta bir çok devlet büyüğümüze suikast hazırlığı yapan bir genç olabilir. Çünkü arkadaşlarıyla konserlere gidiyor, dernek ve parti faaliyeti yürütüyor, eylemlerde halay çekiyor!!!
***
Ve ülke yangın yerine dönmüşken, piyasalar alt üst olmuşken, durum neredeyse kontrolden çıkmışken, bir kaos sürerken, peş peşe ölüm haberleri gelirken hala saltanat için dökülen kanı durdurmak yerine halkı muhbirliğe teşvik etmek gibi çareler aramak gelip dayandığımız yerin nasıl bir çukur olduğunu ortaya koymuyor mu?

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…