Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİ

         Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulanan okul müdürleri ataması kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Osmaniye’mizde de boşalan okul müdürlüklerine atamalar yapıldı.

        Atamalara esas olan puan konusunda çok şeyler yazıldı, çizildi.. Bu sebeple        “ Osmaniye Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğüne yapılan atamanın ne haber değeri var ki köşe yazısına konu oluyor ? “ diye düşünülecek ve okumaya dahi değer bulunmayacaktır.

OYSA ?....

       Osmaniye Endüstri Meslek Lise’mizin sayın Süleyman TAŞKIN beyden boşalan okul müdürlüğüne atanan genç kardeşimiz Reşit PIRNAZ da tıpkı Süleyman Taşkın hocam gibi bu okul mezunlarındandır.

      Mezunlardan öğretmen olarak okuluna geri dönen, müdür yardımcılığı, bölüm şeflikleri sorumlulukları yanında kendi okuluna müdür olarak dönen Reşit          kardeşimiz Süleyman beyden sonra ikinci müdürlük sorumluluğunu yüklenmiş oldu.

      Yani,bu güzide okulumuzun sorumluluk görevleri artık genç mezunlarımızın omuzlarındadır.

      Okulumuzun en kıdemli öğretmenlerinden sayın Halil İbrahim KAYA’ya eski öğrencisinin müdürlük yapması ne kadar gurur verecektir ?

      Şahsıma “Reşit bey” hitabı yanlış olacak adaşımın “Reşit ağabey” sözcüğü genç müdürümüze çok yakışacağı gibi; yine kıdemli öğretmenlerimiz M.Akif YILMAZ, Tamer VURAL, Mümin ÜSTÜN, Ahmet KAYA,Vakkas ÖZTÜRK, Zeki ŞAHİN, Cemal HINISLI ve diğer hocalarımın atölye temizliği yaptırmaları aşamasında tatlı- sert titizliklerini hatırlayarak onların önünde ceket ilikleyen bir müdür olmanın hazzı ikibin mevcuda yaklaşan öğrenci yönetimine güç katacaktır.

AMAN CANIM, SENDEEE !!!

       Bu okulu; idari , öğretmen ve personel kadro yapısıyla bilmeyen çoğu insan          “ Aman canım sende, ardı ötesi Sanat Okulu değil mi ?” der. Niye der?

 Bu okulun havasını, bu okuldaki tasa ve kıvançtaki ortaklığı bilmez de, o’nun için der.

      Bu okulun öğle arası kantin muhabbetini, siyasi düşünce ayrılıklarına rağmen akıl almaz Can dostlukları bilmeyenler der.

      Bünyeden olup da bu değerleri fark edemeyenlerse tayinle gittikleri yerde daha ikinci aylarında tekrar dönebilme arzusuyla kıvranırlar.

             BU ORTAMDAN BÖYLE MÜDÜRLER ÇIKAR…

      Boş bulunan Osmaniye EML. Müdürlüğüne yapılan müracaatlar sonunda puan itibariyle çok az farkla Reşit PIRNAZ kardeşimiz, öğretmeni ve okulumuzun eski müdür başyardımcısı Mustafa SOYLU kardeşimizden öndedir.

     Görgü, edep, nezaket, alicenaplık, fedakârlık vs. tüm değerlerin ağırlığında Reşit kardeşimizin  öğretmenine feragat arzusu, Mustafa kardeşimizin Soylu’ca  tavrı ile gelişen müdür ataması.

     Neticede Mustafa bey ikinci tercihi olan Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başlar.

     Birkaç gün sonra Bahçe ilçesindeki görevinden ayrılan Reşit bey Mustafa beyi arar : Öğretmen-Öğrenci, Ağabey-Kardeş duygularının doruğunda iki yürek arasındaki kısa telefon görüşmesi :   

 “ Hocam; ben az önce ilişiğimi kestim, ne yapayım?“ der. Cevap samimi ve kısa : 

    - Çıraklık Eğitim Merkezindeyim Reşit, gel beraber gidelim okula, göreve bugün başla…

      Birlikte gelirler okula ve adaşım sanki hatalıymışçasına, mahcupçasına yüzleri al al, Mustafa öğretmeninin yanında samimi ortamda eski okulunda Kutlu ve bir o kadar da onurlu görevine başlar.

    Bu asil davranış sahiplerini 43 yıllık EML.li guruyla kutlar, Allah’ımdan  sağlık-saadet ve başarılar dilerim.

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….