Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

KIRINTILAR Av. Çiğdem AK TAŞDURMAZ

DOST MASASI

Yine yalnız bir yolculuk…  Elim sürekli radyonun arama tuşunda, ne dinlemek istediğini bilemeyen ben… Orhan Pamuk romanı gibi kafamda tuhaf şeyler veeee sonunda radyo aslında ne düşündüğümü Zakkum grubunun güzel sesiyle fısıldıyor kulağıma….

Anason kokarken sofralar

Yaşlandırıyor seni aynalar

Her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlar

Sessizce aktı gitti yıllar,

Seni hiç uyandırmadan,

Ve bir sabah uyandığında

Kalmışsın tek başına…

Her ne kadar ruhumuz hep onyedi olsa da Dante gibi ortasına doğru ilerlerken ömrün, kaç dost eskittik, kaç arkadaşlığı yıllara heba ettik….

Yurtta ders çalışırken çay içmekten sararmış bardağımı çamaşır suyuyla temizleyip bana sürpriz yapan Yasemin ablam kim bilir nerdedir şimdi… Kederden içmek isteyen arkadaşımı çarpar diye, söylediği 35’liği yarım saatte bitirdiğim Tuğba’m kimlere yarendir… Beni anlatırken gülümseyerek ‘ Çiğdem kazık atmaz da genelde yer…’ diyen güzel kalpli Burcu’m okur mu acep bu satırları…. Anneme yatak alırken ‘ilk taksidi ben öderim’ diyen Ayşegül’üm, okulu uzatınca okul harcımı gönderen Gülcan’ım, kurs paramı hiç düşünmeden yatıran, kızıma adını veren Zeynep’im, beni çocukluğumdan buyana yalnız bırakmayan ve tüm suratsızlıklarıma rağmen beni sevgili hayat arkadaşım eşimle tanıştırmayı başaran Eser’im ve daha adını sayamadığım ne güzel dostlar biriktirmişim…

Zakkum sayesinde hepsini tek tek hatırlarken anlıyorum, benim masamdan eksilmiyor dostlar, benim masamdan eksilenler günübirlik yazlıkçı kıvamındaki arkadaşlarım…. Kafamdaki tuhaf şeylerin kahramanları günübirlikçilerim….

Birbirimizi görünce, işimiz düşünce hatırlandıklarımız…. Eeee…. O zaman niye kafamda koca koca kara bulutlar…. Niye olacak…. Ben hiç yol yordam öğrenemedim ki…. Ne işi var arkadaşların dostların masasında….

Buradan tüm dostlara selamlarla….

Diğer Yazıları

BENİMLE EVLENİR MİSİN?!DEĞİŞTİK SANKİ…GİDENE AĞLAMAZ İNSAN…HUU HUU! KOMŞU KOMŞU!EL BİZİM, EŞEK BİZİM!!!DOST MASASIBİR GÖÇ MASALI