Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

DEVAM EDİYORUZ…

OSMANİYESPOR KOVALAMAYA, BİZ DE YAZMAYA…

 Osmaniyespor’un kovalamasından kasıt kesinlikle teknik ekibinin kovalanması değil.

   Gayet tabii ki kovalanan şampiyonluk hedefi için puan farkıyla önde olan rakiplerin inat ve azimle kovalanmasıdır.Bu kovalamanın sonucu da (2-0) lık net galibiyettir.

   Bazılarını rahatsız etmemize rağmen herkesin izlediği müsabaka ve gelişmeleri bizim yazmamız ise il dışındaki  taraftarlarımızı  biraz olsun bilgilendirebilmek içindir.

DEĞİŞEN FAZLA BİR ŞEY YOK

Teknik ekip değişikliği genelde sporcular ve oyun şeklinde yeni bir heyecan yaşatır. Gördük ki değişen fazla bir şey yok, taraftarın her hafta artan coşkusundan başka.

         Ahmet Cingöz döneminin başlangıç maçı özeti :

“Yazdıklarına karşı seni futbolumla utandıracağım“dercesine çok hareketli ve istekli başlayan Riçhel bulduğu pozisyonları değerlendirebilse oyun kafadan kopacaktı.       

         Saman alevi gibi parlayıp 15 dakikalık bariz üstünlüğümüz sonrası oyundan kaybolan Riçhel gibi 30 dakika pozisyonsuz  bir ilk yarı: (0-0).

    Mutlak bir fırsatın kaçırılmasıyla başlayan ikinci yarı ve sonrasında yine durgunluk.

   Rakibe cepheden verilen ve autla sonuçlanan pozisyonla pabucun pahalı olduğu gerçeğini taraftarın “ ŞAMPİYONLUK KAÇIYOR UYUMA “ tezahüratıyla fark eden Osmaniyespor A.Çenet ve Abdurrahman la birlikte sahanın en iyi üçlüsünden biri olan  A.Çetinkaya’nın şahsi gayreti ile getirip sol çaprazdan düzgün bir vuruşla yaptığı gol rakibin çözülmesine sebep oldu.  

  Bir serbest atışın güzelliği kadar kaptan A.Çenet’in kafa golü de bir o kadar güzeldi.  

  İptal edilen 3.gol ise yardımcı hakem hatasıydı. Ofsayt pozisyonundaki sporcu topla buluşuncaya kadar bayrağını kaldırma talimatına rağmen ofsayt olan Salih’e aceleyle bayrak çekmesi,pozisyon dışındaki Ercenk’in  nizami golünü güme götürdü. 

AHMET CİNGÖZ HOCAM’ A…

     Şahsınızda ekibinize hoş geldiniz der üstlendiğiniz zor görevde başarılar dilerim. Zor görev : Çünkü şehrin beklentisini şampiyonluktan gayri hiçbir sonucun kimseyi kesmeyeceğini bilerek bu ateşten gömleği giydiniz.

    Üstelik başarısız sayılmayacak bir ekibin yerine ilerisi için tercih edildiniz.

     Bu tercih bir hafta öncesine ait değil diye düşünüyorum. Mutlâka bu takımın birkaç müsabakasını izleyip ona göre karar vermişsinizdir. Yani ekibinizi tanıyorsunuz.       

·        Bu ekip hep böyle kör-topal misali şampiyonluğa ulaşabilir mi ? KaptanA.Çenet,

 A.Çetinkaya, Abdurrahman, Vedat ve Sinan’ın yırtınırcasına gayretleriyle nereye kadar gidebilir ? Sizin göreviniz transfer dönemine kadar götürebilmektir. Bunun için de emin olamadığınız Emin’i oyundan alma hamleniz ne kadar yerinde ise dahil ettiğiniz Ercenk’i stoper olarak denemeniz de o kadar hata idi.Şükür çabuk döndünüz

    * İki hafta önce şehri terk ettiğini duyduğumuz Sefa’nın oyuna alınması ve sonrasında sağ beke çekilmesi de anlaşılamadı.

·         Niye alındıklarına bir türlü anlam veremediğim ve bende bir takıntı haline gelen

 iki siyahi Richel ve Djeman yine aynı ahvalde. Önümüzdeki son iki maçta bu kadar etkisiz bir Riçhel’le tek forvette ısrar edecek misiniz ?

   Hedef için devre arasında ikisi santrafor, biri yumuşak ayaklı sol stoper, ikisi de cevval orta saha olmak üzere asgari beş transfer düşünüyor musunuz ?  

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….