Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

BELEDİYE BAŞKANIMIZA…

Sayın Başkanım ;

        Osmaniye halkınca Başkanlık makamına layık görüldüğünüz ilk yılınızda başlayan amatör kulüplerimizle olumlu ilişkileriniz spor kamu oyunun hafızalarındadır.

        Belediyecilik hizmetlerinizin diğer alanlarda olduğu gibi spor alanında da olumlu devamı “ KADİR BİLİR “ e güven sağlamış ve Cenabı Allah’ın(c.c) takdiri ile ikinci defa şehrin teveccühüne mazhar olmanız gerçekleşmiştir.

        Çoğu kişiler bu satırları okurken “YALAKA” diyecektir ki hiç umurumda değil.

        Lütfen siz iltifat olarak kabul etmeyiniz.

AMATÖRLERİN BABASI ….

        Geçen sezon öncesi amatör kulüplerimize belediyece yapılan nakdi yardım toplantısında Osmaniye ASKF başkanı Levent ÖZTÜRK’ün konuşmasını :

 “ Başkan Kadir KARA’yı AMATÖRLERİN BABASI ilân ediyoruz “ şeklinde tamamlaması da çok abartılı bir yağcılık olarak değerlendirilmişti.

        Amatör kulüplerin çektiği sıkıntıları bilmeyenler,

        Mutlu ailesinin biricik oğlunun beğenmedikleri bu amatör kulüplerin gayretiyle madde bağımlılığından nasıl kurtulduğundan bihaber olan ebeveynler,

      “TOPla çocukların eğitimlerini engelliyorlar“ diyen çok bilmiş ukalâlar, vs.vs.

       Bilmezler bir elin parmaklarını geçmeyen amatör spor çilekeşlerini ve onların üst kuruluşu ASKF yetkililerinin ızdıraplarını.

       Bazıları da bilmesine bilir de nankörlüğünden “YALAKÂ, YAĞDANLIK, YAĞCI “ sözcüğünü yamalamaya kalkar o fedakâr insanlara.

NİYE ?

          Çünkü kulüplerimize yardımı tabir-i caizse makamınızdan koparabilmek için ASKF yetkililerine buram buram terleterek pösteki saydırtmadınız,

       Onurlarını kırarak yüzlerine kapatılan kapıları açmak için merdivenleri aşındırtmadınız.

       ASKFyi bir hizmet kuruluşu olarak gördünüz, yöneticilerine insani değer verdiniz.

       Bu yüzden ASKF başkanı sayın ÖZTÜRK tarafından AMATÖRLERİN BABASI olarak ilân edildiniz.

YARDIMLAR ve ALİCENAPLIK…

         Önceleri ligler başladıktan sonra zamansız yapılan yetersiz yardımcıkların aksine tarafınızca tatmin edici ve sezon başlamadan önce ve doğru zamanda yapılan yardımın dağıtılması esnasında yapmış olduğunuz konuşmada :

       “ Şu anda sizlere belediyece yapılan yardım sizlerin hakkıdır. Belediye başkanının yardımı değildir. Belediyeler yasası gereği amatörlere yapılması gereken uygulamadır.” demiştiniz. (Bu yasa eskiden de vardı herhalde.)

OSMANİYESPOR – ÜYEY EVLAT

       Osmaniyespor’u ayağa kaldırabilmek için uğraşlarınız ve yardımlarınız bazılarını rahatsız etse de her türlü takdirin üzerindedir. Diğer kulüpler şimdilik şikâyetçi değil ama istemezlerin üfüreceği ÜVEY EVLAT fısıltılarının çıkmaması için küçük evlatlarınız da bayramlık hediyelerinizi dört gözle beklemektedir.

       KITLIKTA VERİLEN AŞ UNUTULMAZ derler ya, bayram sonu başlayacak müsabakalar için doğru zaman en geç bayram öncesidir sayın başkanım..

      Üvey olmayan amatör evlatlarınız bayramlıkları için sizi beklemektedirler.

      Gelse de eli boş gelir diyenlere İNAT bekliyoruz.

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….