Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …

        Gelecek sezonun  BAL ligi Osmaniye temsilciliği için dostane bir Play-off karşılaşması…

        Osmaniyespor FK. – Kadirli İdman Yurdu…

        Hava güzel, zemin muhteşem, taraftarlar müthiş, futbolcular hakeme rağmen centilmen…

        Bu kadar olumlu şartlarda ortaya çıkması gereken güzel bir müsabaka.

       Sonuçta BAL ligi temsilciliği (2-0) üstünlüğüyle Osmaniyespor FK. de kaldı.

KADİRLİ İDMAN YURDU…

     İlimiz amatör liginde genç ekiplerle mücadele ettiğine alıştığımız Kadirli İd.Yurdu bu sezon genelde eski sporcularını bir araya getirerek şansını denedi ve  il birincisi sıfatıyla Play-off hakkını kazandı.

     Amatör ligimizin son haftasına kadar aday üç takımın birbirleriyle yaptıkları müsabakalara sahne olan kalite seviyesi düşük bir lig olması bu müsabaka öncesi Kadirli İd.Yurdu adına bir dezavantajdı.

     Ayrıca daha güçlü bir kadro kurma açısından ilçeden şampiyonluğu sonuna kadar kovalayabilen iki takımın mevcudiyeti de Kadirli’nin handikabıydı.

     Dar bir bütçe ve yerli sporcularıyla bu mücadeleyi gösterebilen Kadirli İd.Yurdu camiasını sayın Yunus MENZİLETOĞLU kardeşimizin şahsında kutlarım.

YAŞANAN OLUMSUZLUKLARLA…

      Son haftalarda yaşanan olumsuzlukların kısmen çözüldüğü bu maçta tahmin edildiği şekilde ligin son üç maçını üstlenen gençlerin kenar yönetimce yine kulübeye veya tribüne alındığı gözlendi.

      Yönetim kurulu başkanının basın toplantısında kaçan sporcularla(!) ilgili “ BUNLARIN DİNİ, İMANI PARA“ iddiası bir çoğu için doğru çıktı.Hani“Konu sadece para değil, gururumuz var “ deniliyordu ?

      Fırsat, bu fırsat dediniz, dayatmayı yaptınız, parayı ve bağlayıcı belgeleri aldınız ve maça çıktınız…

     Sonunda da hiçbir fedakârlık yapmadan ve utanmadan kahraman(!) edasıyla asıl kahramanlara kendinizi alkışlattınız… Yazıklar olsun size ve siz utanmazları alkışlatmak mecburiyetinde bırakanlara.

NİYE ?

      Her insan gibi futbolcular da hakkını ister, alamayınca tepkisini koyar. Ancak kaçınız aldığınızın karşılığını verdiniz bu kulübe ? Sezon başı ve sezon içinde hacminizden fazla bol kepçe ile aldınız.     

      Aldınız,yattınız. Aldınız,yattınız. Niye yattınız ? Şampiyonluk treni kaçtı ya, bir BOL KEPÇE daha alabilmek için Play-off’ a üç hafta kala dönmek üzere kaçtınız.

      İki defa hazırlık kampına gittiniz.Üstün imkânlarla haftada 5 gün antrenmanlarla, değiştirdiğiniz teknik ekiplerle ve 26 Bal ligi müsabakalarıyla amatör ligin birincisini yürüyerek de yenerdiniz.

      Rakibinizi küçümsemiyorum ama gerçekler ortada…Çoğu niteliksiz, üçü oynanmamış il içi 22 maç. Yardımcılarıyla birlikte 3 defa değiştirdiğiniz teknik ekibe karşı okulundaki derslerden fırsat buldukça idmanlara çıkabilen fedakâr Yunus MENZİLETOĞLU ve kulübün maskotu tombiş Necati KAVRUK

      İşte bu güç dengesinin olmadığı maç sonunda kendinizi kahraman edasıyla alkışlatmanız utanmazlıktır. (Gemiyi terk etmeyenleri ben de ayakta alkışladım.)     

MAÇIN KÖTÜLERİ…

      Her şeyden önce müsabaka hakemi kötü, kıdemli yardımcı hakem ise berbattı.

      Oyunun henüz 10. dakikasında inat ve ısrarla ardı ardına iki sarı kart görerek ihraç olan Salih’e(7) kötü demek safdillik olur. O’nun davranışı ihanetin ötesinde terbiyesizliğin daniskası idi.

     Bunun için mi para ve evraklarını aldın ? Şükret ki 80 dakikâ eksik oynattığın takımın tükenircesine yorulduğu anda penaltı golü 2-0’ ı yakaladı ve oyun çözüldü. Aksi olsa idi ??????????   

     Ya sen; Anadolu’nun Sergen’i diye lanse edilen Canberk(34) efendi ! Geldiğinden beri kaç kuruşluk futbol oynadın da milyarları beğenmiyorsun ? 10 kişi kalmış ekipte insan hiç mi sorumluluk almaz ? Senin de yokluğunla 9 kişi oynayan takımının arasında sen de kendini alkışlatıyorsun ha. Yuh sana…

Ve İYİLER…

     Başta takımı toparlayan gayret abidesi kaptan A.Çenet(5),Can’ların en güzel Can’ı Memişcan(95),

 “ Ben hakkımı alamadım “ diyebilme hakkına sahip bu ligin çok üstündeki A.Çubukçu(61), sezon başı gönderilmek istenilen Turan(23) ile her daim cenklerin aranılan Ercenk’i(17) ve 12. Adamlıktan öte  fedakâr taraftarlarımızı gönülden kutlarım.

     Salih ve Canberk hiç sıkılmadan prim alacaklardır. Aynı primin kadroya alınmayan veya alınıp da şans verilmeyen emekçilerimizden esirgenmesine göz yuman olursa o çocukların hakkı haram olsun. 

     Bal liginde kalmanın buruk sevinciyle değil, şampiyonluğuyla alkışlanmanız dileğiyle. 

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….