Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Üç Nokta Ersin YAMACI

AKP – HDP Tuzağı 2. Bölüm

Önceki yazımda AKP – HDP ortaklığından, seçim için CHP’ye kurdukları tuzaktan bahsetmiştim.

 

Ekranlarda birbirlerine hakaretler ederken diğer taraftan gizli gizli el sıkışan iki parti AKP ve HDP…

 

AKP yaptığı açıklamalarla kendine muhalif seçmeni HDP’ye yönlendirmeyi başararak HDP’nin %10 barajını rahatlıkla geçmesini sağladı ama tuzağı becerikli bir şekilde kuramamış olacaklar ki MHP’ye de  oy kaptıran AKP tek başına iktidar olacak sayıya ulaşamadı..

 

AKP ve HDP’nin başkanlık sistemi ve Türkiye’yi eyaletlere bölme hayalleri de sekteye uğradı...

Şimdi Kasım’da yenilen AKP seçime doymazmış misali tekrar seçim yapılacak.

 

Bu seçim yine tuzağı kurdular yalnız bu sefer hedefte CHP değil MHP var ..

 

 

 

Çözüm süreci

İçeriği halktan gizlenen bir süreç..

 

Kanal İstanbul gibi fahiş maliyetteki saçma projelerin en uyduruk detaylarını bile halka günlerce anlatan hükümet ve yandaş medya konu çözüm süreci olunca detaylı, net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor..

 

HDP birkaç kez çözüm süreci maddelerini açıklayacak oldu ama abisi AKP’den azarı yiyince onlar da süreci açıklamaktan vazgeçti..

 

Yıllarca kapalı kapılar ardında AKP, PKK, MİT, HDP ve Abdullah Öcalan arasında pazarlıklar yapıldı ama içeriği hakkında halkın en ufak bir bilgisi yok..

 

Bakınız… Çözüm süreci takdirinizi kazanacak bir proje olsa neden sizden gizlesinler?

 

AKP çözüm sürecinin gerçek içeriği açıklanırsa çok ciddi oy kaybedeceğinin farkındaydı hatta geçtiğimiz seçimde bunun provasını da yaşadılar..

 

Daha önce AKP’ye oy vermiş milliyetçi seçmenlerin bir bölümü çözüm sürecinin gerçek içeriğinin az da olsa farkına varmış olacak ki 2015 seçimlerinde tercihlerini MHP’den yana kullandı..

 

2007 Şırnak 34 şehit, 2007 Pülümür 7 şehit, , 2007 Dağlıca saldırısı 12 şehit ve 10 kayıp, 2008 Diyarbakır 7 şehit, 2008 Aktütün 17 şehit, 2009 çukurca 6 şehit vermişken AKP’nin katkılarıyla evlatlarımızın, kardeşlerimizin katili PKK’yı 20 Ekim 2009’da Habur’da coşkulu törenlerle karşıladılar.

 

O gün benim yüreği temiz, aklı ve gönlü barıştan yana olan halkım büyük bir özveriyle bu densizliği kalbine taş basarak da olsa kabullendi..

 

Dedik ki yeter ki başka analar, başka babalar, başka sevenler ağlamasın..

 

Ancak Habur soytarılığının üstünden çok değil, daha iki ay bile geçmeden 2009 Reşadiye’de 7 şehit daha verdik..  2010’da 29 şehit, 2011’de 114 şehit, 2012’de 99 şehit.. 2013 yılında daha şehitlerimizin kanı kurumadan Diyarbakır’da PKK’ya yataklık yapan barzani ve Türkiye terörist devlettir diyen şivan perver AKP hükümetinin coşkulu törenleriyle karşılandı.

 

 

 

2015 Genel Seçimleri

Seçim sonuçlarında umduğunu bulamayan AKP strateji değiştirdi. CHP’den oy çalamayacakları ortada, ikinci parti yapmak istedikleri HDP’den ise zaten oy almak istemiyorlar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter “kazasında” hayatını kaybetmesinden sonra zaten BBP’den de oy çalamazlar.. Geriye tek alternatif MHP kaldı..

 

MHP’ye kaptırdıkları oyları geri almak bile AKP’yi ucu ucuna da olsa tek başına iktidar yapabilir..

Daha düne kadar Abdullah Öcalan’dan övgüyle bahseden AKP’li bakan ve milletvekilleri, şehit ailelerini çapulcu ilan edenler, Türk milliyetçiliğini aşağılayan, milliyetçilere hakaretler edenler bir anda deyim yerindeyse ülkücü bıyığı bırakıp, Ozan Arif türküleri söyleyecek kadar milliyetçi oluverdiler..

 

Koalisyon entrikaları ve MHP

Seçim sonuçlarının açıklandığı gün bile erken seçim olacağı belliydi.. Buna rağmen göz boyamaya yönelik görüşmeler yapıldı, Türkiye’nin zamanı çalındı, ekonomik olarak zarara uğratıldı.. AKP’nin CHP’yle görüşmeler yaptığı süre boyunca gözü MHP’deydi.. Ancak Sayın Devlet Bahçeli koalisyona hiçbir şartla yanaşmayarak AKP’nin planlarını alt üst ediverdi..

 

AKP bunun karşılığında seçim hükümetine MHP’den Türkeş soyadı birisini dahil ederek yaratmak istediği milliyetçi imajını pekiştirmeye çalıştı ama Devlet Bahçeli yayınladığı açıklamayla bu heveslerini de kursaklarında bıraktı.

 

Bugünlerde fark edeceğiniz üzere yandaş medya aracılığıyla Sayın Devlet Bahçeli’ye karşı aşağılama girişimi başlatıldı, akılları sıra Sn. Bahçeli’den intikam alacaklar...

 

Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli alışılagelmiş karakterde bir siyasetçi olmayabilir, yüzü gülmeyebilir, zaman zaman anlaşılmaz açıklamalar yapabilir. Ancak bunların hiç biri seçim sonrasında attığı adımlardaki zekayı gölgeleyemez.

 

AKP seçimde milliyetçilerin oylarını çalmak bir yana dursun, beceriksizce yönettiği çözüm süreci nedeniyle MHP’ye çok daha fazla oy kaptıracaktır.

 

Yıllardır aptal yerine konan Türk milliyetçileri sandıkta AKP’ye hak ettiği cevabı elbet verecektir.

Diğer Yazıları

DavutoğluAKP – HDP Tuzağı 2. BölümAKP - HDP TuzağıTâifAK’layamadılarNaproksen Sodyum“Saf”ları sıklaştıralım…Meclise iki, iki buçuk parti girse yeter…Belki şu tepenin üstünde şirin bir cami vardır…Ayranımız yok içmeye…14 Haziran 2015 –Türkiye’nin GeleceğiYardıma koşmayan kalem sıkılsın!Türkiye Suriye’den savaşta ölen 137 askerinin cenazesini istiyorGaribansan ÖLÜRSÜN!POS - Paranla Oku SistemiIŞİD İslam dışı mı?Çocuklarınızı silahlandırın: Medya okuryazarlığı Ahlaklı İş Sağlığı ve GüvenliğiEN BÜYÜK HAYALİM MEMUR OLMAKBaşkanlık Sistemine GeçişSuriyeli Sığınmacılar Sorunu