Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

ADEM HURMA HOCAM’ a ?…

Adem hocam benim FUTBOL YORUM köşemde en çok misafir ettiğim futbol adamı…

         Çünkü, Muzaffer Ateş başkanın da çok hoşuna gittiği gibi benim yorum yapabilme için en büyük sermayemin Adem hoca olduğu gerçeği idi.

 Adem hocam o kadar sık eleştirmeme rağmen pek rahatsız olmaz, veya öyle görünür. Gerçekte de eleştirilere karşı tahammüllüdür.Bu güzel meziyet Adem hoca için olumlu yönde seyretmemektedir.

         Eleştirilere kulağını tıkaması hoş görüşlülüğünden  ziyade en büyük kusuru olan SABİT FİKİRLİĞİNDEN kaynaklanmaktadır.

KULAĞINI TIKASA DA, BİZ YİNE ÜFLEYELİM :

      Hocam; Her yönüyle güzel bir atmosferde oynanan Ceyhanspor müsabakasında  büyük fedakârlıklarla hazırlanan takımınızla siz bir güzellik katabildiniz mi? Genel kanaat koca bir HAYIR !         

      Büyük bir avantaj kaçırdığımız  bu maçta puan kaybına rağmen kazanımlarımız oldu diyebilir miyiz.? Şu, şu oyuncularla birlikte takım oyununa yönelik kazanımlarımız oldu diyebilir miyiz ?   

      Oyun disiplinini, taraftar ve kamuoyu desteğini  kazanabildik diyebilir miyiz.

      Hepsinden öte taraftara layık, ilerisi  için parlayacak bir ışık olabildik mi ?

      Geride kalan haftalarla birlikte görüldü ki, iddiaların ışığında :

    “ İkinci lig ayarında bir ekip kurduk, transferler cuk oturdu“ (Takımın oturduğu yer şu an neresi ?)

    “ Süpr lig oyuncusu Erhan Küçük’ü aldık “ (Boyu büyük Erhan, hani nerede ?)

    “ Fransa liginden siyahi bir genç aldık ki adam gol makinası” (Tam bir bomba)

    “Makinanın dilinden anlayan bir siyahi daha yolda,tam bir dinamo”(Kutup başı yok)

     Yine iddia ediyorum ki İKİSİ ŞU ANDA BİR OYUNCU ETMEZ.

    “ Uyum sorunu bitiyor “ (Hangi uyum ? İlk yarı bitiyor neredeyse) vs.vs.  

       Transferler benim işim değil dersen hocam, buna sen de inanamazsın.

       (Ali Bayram mı, Bayram Ali mi nedir ?, o menajerin yeteneğini  daha sonra soracağız)

HOCAM; SEN BU CEYHANSPOR DAN ÇOK KORKMUŞSUN.

       Rakip takım çok çekindiği Osmaniyespor deplâsmanında çift forvetle oynarken biz tek forvete mahkûm kaldık ki o da ne forvet(!). (4-5-0 dizilişi)

       İlk yarıda bir atağımızı gösterebilir misiniz ki iddia ettiğiniz forvet arkası iki kişi forvetimizi üçlemiş olsun. Hangi kanat bindirmemizde yan beklerimiz hücuma çıkıp  orta yapmış olsun ? Yaptıysa da ceza alanı içinde üç oyuncumuz görünmüş olsun.

       Hocam bu (80) Richel’in özelliği ne ? Rakip defansı bir kez olsun rahatsız edemiyor. Bir yüksek top alamıyor,her hareketi faul(Bir şey olmayacağını bildiği için hakem de çalmıyor)Top taşıyamıyor,  rakip eksiltemiyor, dahası ürkütemiyor dahi. Beni yanıltacağı günü bekliyorum.

       Yediğimiz golü hatırlayın. Ceza sahası civarından kalemize yapılacak serbest atışta pozisyon gereği ileri çıkan rakip stoperle ceza alanımızda görünen Miçhel için maçı birlikte izlediğimiz İmam Yusuf’a : Bak Riçhel’e, rakibe etki yapamıyor, bize bir şey yapmasa bari dedim, ağzımda kaldı. En az 25 cm.uzunluk fazlalığı olmasına rağmen rakibini topla buluşturdu ve golü yedik.Kaleci hatalıydı, kabul ama kalecinin topu alması lazım ise rakibine o fırsatı veren daha da suçlu değil mi

ELDEKİ BİR KUŞ HAVADAKİ 3 KUŞDAN İYİDİR DEDİNİZ…

              Ve de tek kuşla (bir puanla) yetindiniz.90 dakika boyunca son anlardaki Mustafa Kaypak’ın dışında pozisyonumuz yoktu. Dünkü yazımda da bahsettiğim gibi 43.dakikada karşılıklı iki kırmızı kart olmasa, rakip çift forvetten etkili olan (10) oyuncusunu kaybetmese Ercenk’in güzel golü de bir puan için yeterli olmazdı.

            Müsabaka 11 e 11 devam etse attığımız gol öncesi ve sonrası hangi hücum elemanlarıyla

 hesapsızca baskı kurabilirdik.? Rakip çıkacak yeterli sayıda olsa Ercenk arkayı boşlayıp bu denli  rakip yarı sahada kalabilir miydi ?

            Tedbir iyidir, kazamıyorsan kaybetmemek de iyidir ancak, mevcudu (bir puanı) korumak için verdiğin uğraşı kazanmak içinde vereceksin.

            Kazanmak için ne lazımsa yaptım diyemezsin, sporcuların yaptı ama siz mevcutla yetinmek için ne lazımsa yaptınız. Rakip 9 kişi kaldığında oyuna müdahalede bulunmadınız.

            Beraberlik için takımın en üretken ismi (61) Abdurrahman’ı sol beke çektiniz.

            Gol için 90 dakika sahada tuttuğunuz Riçhel’i niye uzatmalarda oyundan aldınız?

            Bu mantığın esvab-ı mucizesi nedir sayın hocam.?                

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….