Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

AKTÜEL Murat Yıldız

Acaba…

Acaba bugün de elektrikler kesilir mi? Sabancılar TEDAŞ’ı aldığı günden bu yana hiç bu kadar çok kesinti olmamıştı. Özelleştirmenin peşkeşe çevrildiği ülkemizde sermayenin payına rant, bizim payımıza işkence düşüyor. Bazı mahalleler günlerdir ışıksız. 
***
Acaba bugün de bir zam haberi gelir mi? Öyle bir gündemi var ki ülkenin… Acaba bugün yine adına iş kazası denilen bir cinayet haberi gelir mi… Acaba kaç gazete katil patronları aklayan manşet atacak, yargı hangi katil işvereni suçsuz bulacak?
***
Acaba bugün kaç cihatçı katil, yolgeçen hanına dönen sınırlarımızdan geçecek, kaç yaralı terörist tam teçhizatlı hastanelerimizde tedavi edilecek? Acaba bugün IŞİD belası nerede bir katliam yapacak, kaç kafa kesecek? 
*** 
Acaba bugün, polis bir yerlerde eylemci öldürecek mi? Çocuk gelin haberi gelecek mi bugün… Acaba bugün hangi tecavüzcü basit bir cezayla kurtulacak. Bugün yine kadın cinayeti, çocuk tacizi haberi gelecek mi? 
***
Acaba bugün cezaevinde ırzına geçilen bir çocuk haberi daha gelecek mi? Suça itilen çocuklar, çocuk mahkumlar, çocuk işçilerin haberi gelecek mi yine… Acaba bugün bir kez daha ihmalden ölüm haberi gelecek mi? 
***
Acaba bugün Cumhurbaşkanımız ağzını bozacak mı? Acaba yine birileri çıkıp onun İslam Peygamberinin tüm vasıflarını taşıdığını söyleyecek mi? Acaba bugün hangi yasal hak ortadan kalkacak, hangi yasak gelecek?
***
Acaba bugün yaşamımızı dini argümanlara göre şekillendirmemiz için bize ne dayatılacak, önümüze ne konulacak? Acaba 12 yaşından itibaren kızlarımızın türban takmasını düşünenler, bunu daha da ileriye götürecek mi? Acaba bugün hangi camide iktidarın propagandası yapılacak? 
***
Acaba bugün, sevgili yurdumuzdaki gerici kalkışmalara, bu kara faşizme karşı bir umut doğacak mı? Bugün bir ses yükselecek mi, yeni bir mücadele başlayacak mı? Acaba filizlenecek mi çiçekler, kara bulutlar çekilecek, güneş doğacak mı?
***
Acaba bugün ne olacak? Şimdi üzerimize düşen bazı şeyleri anlamak ve korkmadan mücadele etmektir. Che’nin dediği gibi hayat korkakları affetmez. Ayrıca Gezi’den 17 Aralık’a kadar yaşananlar karşısında kendine dindarım diyenlerin de nasıl bir vicdana sahip olduğunu da iyi anlamalıyız.

Diğer Yazıları

KILIÇDAROĞLU, ADANA’DAN MUTSUZ AYRILDIFerman sarayın ise meydanlar halkındırGelip dayandığımız yer…CHP yine sancıya gebeKaybettireceğiz!Kadınsız CHP...Kim?Yaralı IŞİD’ciler Adana’da mı tedavi görüyor?Bir iktidar kaç ülke eder?Korku dağları mı sardı?“Halkın parasıyla saltanat sürmeye hakkınız yoktur”Nereden başlamalı?Hz. Muhammed’in adaleti Topyekun mücadele!Kötü yola düşmedik ama geleceğimiz parlak (!)Acaba…Işığımızı yitirmedik hala…Orhan Kemal için utan Adana!Belki bir gün…