Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

FUTBOL YORUM Reşit Gürel

1 PUAN KAZANÇ MI ?…

 Liderin 5 puan gerisinde iki takımın kapışmasında yumurtalardan biri kırılacaktı.     

        1-1 lik sonuçla yumurtalar bir birlerini kıramadılar gibi görünseler de en azından her ikisinin de hasarlı çatlak aldıkları kesin.

         Hacı babaya giden (2) puan ve hasar ölçüsü (7)…

         Kötü futbolla alınan bir puan kazanç olarak değerlendirilebilse de bu günkü güzel ortamda oyunun kötülüğü kadar sonucunda negatif olduğunu düşünüyorum.

GÜZELLİKLER…

        Zeminin bozulma riskine rağmen taraftara verilen sözle bu maçla görücüye çıkan mükemmel zeminli 7 Ocak stadı.

        Takımıyla buluşan ve stadı dolduran baylı-bayanlı muhteşem taraftar.

         Birim amirleriyle sayın Valimiz, Meclis üyeleriyle sayın Belediye başkanımız, il başkanları ve yöneticileriyle sayın Millet vekillerimizin birliktelikleri daha da bir güzel.

GÜZEL OLMAYAN ?

        1- Geriye düşmemize rağmen taraftarın hiç ara vermeden takıma desteği ne kadar güzelse, aynı taraftarın  lüzumsuz yere gördüğü kırmızı kartla arkadaşlarını yalnız bırakan sorumsuz futbolcuyu alkışlamaları da bir o kadar yakışıksızdı.

         2-  Hiç susmayan taraftar grubunun saha içinden sürekli bir şekilde kamera ile kayıt altına alınması güvenlik birimlerinizin vazifeleridir.  Kabul… Taraftarın: “ Başka yerde böyle bir şey yok “ isyanı da yanlış olabilir. Ona da eyvallah.    

        Ancak: Görevli ekip amirinin çekim yapan arkadaşları sürekli taraftar grubunun burnunun dibine yönlendirmesi, sanki tahrik edercesine 4 metre mesafeden el işareti ile abartılı bir şekilde “ ŞUNU DA ÇEK, ŞUNU DA KAYDET “ demesi yakışıksızdı.

SANTFORSUZ OYUN’A GELİNCE

          Puan cetvelindeki konumları gereği seyri ve kalitesi vasatı aşmayan, tempolu ve sertlik derecesi yüksek bir maç oldu.

         Tahminlerimizin gerisinde bir oyun sergileyen Ceyhanspor karşısında 90 dakika  

 Santraforsuz mücadele eden ekibimiz golü de yediğimiz ilk yarıda çok etkisizdi.

         4-5-1 dizilişindeki takımımız aslında 4-5-(0) şeklinde bir görünüm sergiledi.

KIRMIZI KARTLAR  ve İLGİNÇ KIRILMA NOKTASI

         Karşılıklı 2 kırmızı kart maçın kırılma noktası ve hayrımıza oldu. Çünkü o ana kadar biz (1) görüntülü ve (0) santraforlu, sıfır pozisyonla oynarken rakip ise çift forvetle bize karşı daha üretken oyun sergiliyordu.

         Defans bölgemizdeki ihraçta değişikliğe ihtiyaç duymadan yerinde müdahale yapan Adem hoca nispeten kanat hücumlarını sağladı.

         Rakibin etkili forvetinin ihracıyla mecburen tek forvette kalması ve önde olmalarının avantajı ile tek forvetin de orta alana yaklaşması işimizi kolaylaştırdı.

         Ayrıca avantajlarını korumak için gereğinden fazla vakit çalma teşebbüsleriyle sürekli oyunu soğutma arzuları ters tepti.

         Kendi takımlarını soğuturken Osmaniyespor’u ateşlediler.

         Pozisyonlar vermeye başladılar. Ercek’in yan direkte patlayan şutundan ders almadılar ve ikincisinde kalelerinde golü görüp iki puanı lidere bıraktılar                    

  ADEM HURMA HOCAM’a …???

         Sütunumun yetersizliği sebebiyle Çarşamba günü görüşelim inşallah.

Diğer Yazıları

Kutluyorum seni Can GÜVEN(!) hoca… Teknik patron Can GÜVEN görevden alındı … HÜSRAN !!! O SENE, BU SENE İSEOSMANİYESPOR’da yetkili KİM ? OSMANİYESPOR’A AÇIK TEKLİF…HIZLANDIRILMIŞ (U-13) GENÇLER LİGİ…alkışlar(!) utanmaz KAHRAMANLARA (!) …OSMANİYESPOR YÖNETİM KURULUNA … OLUMSUZ HAKEM ÇEŞİTLERİ… !!! VASAT OYUN, KÖTÜ SONUÇ !!!…EML’ de MÜDÜR DEĞİŞİMİDEVAM EDİYORUZ…SESİNİ KES DEDİLER, KESTİK VE SUSTUK !…ADEM HURMA HOCAM’ a ?…1 PUAN KAZANÇ MI ?…BİZİM MÜFTÜ NE İŞ YAPAR ? 4-1 ‘ e RAĞMEN … ? …İŞTE BEN BUNA SPOR DERİM…OSMANİYESPOR TUTKUSU …AMATÖRLERE BELEDİYE YARDIMI…SANTRASI YAPILMAYAN GOLLE 3 PUAN…BELEDİYE BAŞKANIMIZA…ZOR DA OLSA 3 PUAN GÜZEL…AV SEZONU AÇILIYOR…OSMANİYE SARI-YEŞİL’E DONANSIN…OSMANİYE BELEDİYESİ ve OSMANİYESPOR….