Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Suyun ışıkla raksı

Büyükşehir Belediyesi`nin şehrin sosyal kültürel hayatına renk katacak ve turizm değeri oluşturacak en büyük projelerinden birisi olan Kültür Yolu adım adım hayata geçiyor.

 

Kültür Yolu'nun başlangıç noktası olarak kabul edilen Mimarsinan Parkı Selçuklu Müzesi önünde yaptırılan süs ve gösteri havuzları, sıcak yaz gecelerinde vatandaşların uğrak yeri haline geldi.

Kültür Yolu Projesi kapsamında baştan aşağı yenilenen Mimarsinan Parkı içindeki havuzlarda müzik eşliğinde gerçekleştirilen su ve ışık gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izleniyor.

Ramazanla birleşen sıcak yaz gecelerinde biraz olsun serinlemek ve hoşça vakit geçirmek için parklara akın eden vatandaşlar soluğu Mimarsinan Parkı içerisindeki süs ve gösteri havuzlarında alıyor. Hem dinlenen hem de eğlenen vatandaşlar, birbirinden farklı havuzlarda gerçekleştirilen ses, su ve ışık gösterilerini suyun ışıkla raksı şeklinde değerlendirirken Kayseri'ye kazandırılan bu farklı ve estetik mekan için de Başkan Özhaseki'ye teşekkür etmeyi ihmal etmediler.