Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Marmaris`teki Yangında 50 Hektar Kızılçam Ormanı Kül Oldu

Marmaris`teki Bördübet Mevkii`ndeki orman ve makilik alanda başlayan, giderek geniş bir alana yayılan yangın, sabaha karşı kontrol altına alınabildi.

Muğla'nın  Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını sabaha karşı yağmurun da etkisiyle tamamen kontrol altına alındı. Yangında 50 hektar kızılçam ormanı kül oldu.

İlçeye bağlı Hisarönü Mahallesi Bördübet Mevkii'nde dün akşam saat 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen sebepten orman yangını çıktı. Vatandaşların haber vermesiyle bölgeye sevk edilen çok sayıda arazöz ve yangın söndürme işçisi yangın mahallinin ulaşılamaz olması nedeni ile alevlere müdahale edemedi.

50 ARAZÖZ, 400 İŞÇİ VE 6 DOZER

Kuvvetli rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayılan yangına helikopter olmadığından havadan da müdahale edilemedi. Bölgeye diğer ilçe işletme müdürlüklerinden 50 arazöz 400 işçi ve 6 dozer sevk edildi. Rüzgarın etkisi ve gece karanlığı ekiplerin müdahalesini zorlaştırırken yangın bölgesine indirilen dozerler gece boyunca yangının diğer bölgelere sıçramaması için yol açma çalışması yaptı. Söndürme çalışmaları gece boyunca aralıksız devam etti

YANGIN GECE 3'TE KONTROL ALTINA ALINABİLDİ

Yangın, söndürme çalışmalarının devam ettiği sırada başlayan sağanak yağmurunda etkisiyle gece saat 03.00'te tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Bölgede çok sayıda arı kovanı da yanarak zarar gördü.

50 HEKTARA YAKIN KIZILÇAM ORMANI KÜL OLDU

Çıkan yangında 50 hektara yakın kızılçam ormanı kül oldu.