Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

İş Bulamazsa Ailesi Dağılacak

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir yıldır işsiz olan Musa Karaman’ın eşi evi terk etti.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir yıldır işsiz olan Musa Karaman'ın eşi evi terk etti. İş bulma sözüyle eşini geri eve getiren Karaman'a eşi bir hafta süre verdi. Musa Karaman iş bulamazsa bir hafta sonra boşanacaklar.

Bir yıl öncesine kadar bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan Musa Karaman, fabrika kapanınca işsiz kaldı. Bir yıldır iş arayan ancak iş bulamayan Musa Karaman bu yüzden eşi Ganimet Karaman ile sık sık tartışmaya başladı. Bu tartışmalar sonucu bunalıma giren Ganimet Karaman 2 yaşındaki oğlu Asutay ve 11 yaşındaki kızı Sude Karaman'ı da yanına alarak kocasını terk edip babasının evine gitti.

İş bulamadığından dolayı ailesi dağılan Musa Karaman iş bulma sözüyle eşi Ganimet Karaman'ı babasının evinden geri getirdi. Eşi Ganimet Karaman'ın iş bulmak için kendisine süre verdiğini belirten Musa Karaman "Çalışmak istiyorum. Ancak bir türlü iş bulamıyorum. Ne iş olursa yaparım. Yeter ki iş olsun. Yoksa ailem dağılacak. Herkesten yardım bekliyorum" dedi.

Daha önce bir defa evi terk eden ve eşine iş bulması için süre veren Ganimet Karaman ise, "2 yaşındaki oğlum hasta. Sık sık bayılıyor. Sürekli olarak Adana'ya doktora götürüyoruz. Maddi durumumuz hiç yok. Buna birde eşimin işsiz oluşu eklenince bunalıma girdim evi terk ettim. Eşim iş bulmazsa ben de başımın çaresine bakacağım. Tek isteğim eşimin iş bulması" şeklinde konuştu. - OSMANİYE