Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Hayallerinizi Ertelemeyin

Lüks algısını değiştiren Osmaniye Sarayları, kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta, yayla hayatı sunuyor.


Şehir merkezinde yayla serinliği

Şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmek, çalışma hayatı yorucu ve stresli geçen her bireyin, emekli olunca gerçekleştirmek istediği ortak hayali. Kimileri bu hayaline geç de olsa kavuşurken, kimileri için ise hayal olmaktan öteye geçemiyor. Osmaniye'de yükselen Osmaniye Sarayları, şehir merkezine sadece 7 kilometre mesafede yayla serinliği yaşatarak, insanların bu hayalini, çalışırken de gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor.

Çalışma hayatında karşılaşılan sorunlar, çekilen sıkıntılar, yorgunluk, stres ve üstüne gün içerisinde çekilmez hale gelen trafikte yaşanan koşuşturmaca, şehirlerde yaşayan insanlara hayatı zindan ediyor. Tüm bu bunaltıcı gelişmeler, bireyleri huzur bulabilecekleri sessiz, sakin mekân arayışlarına itiyor. Bireylerin çoğu, hafta sonlarını mesire alanları veya yaylalarda geçirerek, bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

 

AİLELERİN BEKLENTİLERİ DEĞİŞTİ

Genç ve dinamik bakış açısıyla inşaat sektöründe fark yaratan Keten İnşaat'ın Osmaniye'de gerçekleştirdiği ve lüks kavramını yeniden tanımlayan Osmaniye Sarayları Projesi, 160 şanslı aileye konforlu ve huzurlu yaşamın kapılarını aralıyor.

Keten Proje Mimarı Buket İraöz, 7 bloktan oluşan Osmaniye Sarayları'nın, kentin yaşam stiline yeni bir soluk getireceğini söyledi. Bunaltıcı şehir hayatının konut almak isteyenlerin beklentilerini artırdığını ifade eden İraöz, konut alan ailelerin tercihlerinde, artık konforun yanı sıra sakin ve huzurlu bir yaşam sürme hayalinin de etkili olduğunu belirtti. Buket İraöz, Osmaniye Sarayları'nın, insanlara, hayallerini çalışırken de gerçekleştirebilme fırsatı sunduğunu ifade etti.

YAYLA SERİNLİĞİNİ OSMANİYELİLERİN AYAĞINA GETİRİYOR

Yaz aylarını çok sıcak geçiren Osmaniye'de bir yayla kültürü bulunduğunu, kent halkının büyük çoğunluğunun yaz aylarını Zorkun yaylasında geçirdiğini belirten Buket İraöz, Osmaniye Sarayları'nın, şehir merkezine sadece 7 kilometre mesafede bulunan doğa harikası konumuyla, yayla serinliğini Osmaniyelilerin ayağına getirdiğini söyledi.

BENZERSİZ SOSYAL DONATILAR

Saray konseptli projede, insanlara ihtiyaçları olan her şeyi sunacaklarını belirten İraöz, ''Osmaniye Sarayları öncelikle üst düzey bir kontrol ve koruma sistemine sahip olacak. 7/24 güvenlik, kontrollü araç tanıma sistemi ve tüm dairelerden izlenebilir iç kamera sistemi bulunacak'' dedi.

Osmaniye'de daha önce benzeri yapılmamış sosyal donatılar düşündüklerini vurgulayan Keten Proje Mimarı Buket İraöz, şöyle devam etti:

"Sitenin içinde oluşturulacak gölet, şelale, su kanalları ve süs havuzları, incelikli mimariyle birleşince görsel bir şölen oluşturacak ve bu manzara tüm dairelerden panoramik olacak izlenebilecek. Peyzaj çalışmaları içinde yer alacak olan amfi, kamelya, dinlenme terasları, açık alan satranç, site sakinlerine keyifli anlar yaşamaları için imkân sunacak."

LÜKS ALGISI DEĞİŞİYOR

Projenin, Osmaniye'de lüks algısını bir üst kademeye taşıyacağını ifade eden İraöz, birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı yaşam alanlarının yanı sıra, teknolojinin de nimetlerinden faydalandıklarını dile getirdi. İraöz, "Her blokta çift asansör bulunacak. Tüm sitenin elektrik ihtiyacını karşılayacak şekilde jeneratör, site sakinlerinin güvenlikle ve diğer dairelerle konuşabilmesine uygun görüntülü interkom, çağrı merkezi ve teknik servis gibi imkânlar da insanların hayatlarını kolaylaştıracak" şeklinde konuştu.

DAİREDE HAMAM KEYFİ

Saray yaşamının vazgeçilmez simgelerinden hamamın da büyük dairelerin tamamının banyolarında bulunduğunu ifade eden Buket İraöz, spa ve fitness merkezinde de site sakinlerinin tamamına hitap eden sanuna, hamam ve buhar odasının olduğunu dile getirdi. İraöz, sosyal donatıları da en üst seviyede tasarladıklarını bildirdi.

Tasarladıkları yaşam alanlarında konforun ve güvenliğin önemine dikkat ettiklerini belirten Keten Proje Mimarı Buket İraöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Osmaniye Sarayları'nda çocukların rahatça vakit geçirebileceği kapalı ve açık oyun alanları, kreş, top havuzu ve trambolin de bulunacak. Ebeveynler evlere kurulan interkom sistemi ile bu alanlarda bulunan kameraları görebilecek ve çocuklarını kontrol edebilecekler. Ev sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri market, keyifli vakit geçirip yemeklerini yiyebilecekleri kafe, görüşmelerini gerçekleştirebilecekleri, özel günlerinde de kullanabilecekleri toplantı salonu, cep sineması, kuaför ve mescit projeyi emsalsiz kılan özelliklerden."

BİR KONUTTAN DAHA FAZLASI

Kışla Mahallesi Yağankaş Mevkiinde yükselen Osmaniye Sarayları, 210 metrelik rakımıyla 7 kilometre mesafedeki kent merkezinin havasından bunalanlara yayla serinliği sunuyor. Osmaniye Sarayları, OSB'ye 2,5kilüometre, Toprakkale ilçe merkezine3 kilometre, Devlet Hastanesi'ne 1 kilometre, Türkiye'in Rotterdam'ı olarak bilinen Adana'nın Ceyhan ilçesine 20 kilometre, Hatayl'ın Erzin ilçesine 10 kilometre mesafede bulunuyor. Tüm bölgeye hitap eden proje bir konuttan çok adeta saray yavrusu özelliği ile görenleri hayran bırakıyor.