Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

4 yayla evi kül oldu

Bolu’da Abant Tabiat Parkı’na giden yol üzerinde bulunan Yeniyurt Yaylası’nda çıkan yangında 4 ev ve ahır yanarak kül olurken, aynı evlerin dört yıl önce de yandığı ortaya çıktı

 

Abant Tabiat Parkı yolu üzerinde bulunan Yeniyurt Yaylası’nda dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Alevlerin yükseldiği yaylada Sabri Ayvaz, Cemalettin Ayvaz, Mustafa Ayvaz ve Zeynel Kazan'a ait 4 ev ve 4 ahır yanarak kül oldu. Gece yarısı çalışmalarını sonlandıran itfaiye ekipleri, sabaha kadar yaylada bekledi. Sabah saatlerinde Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Yaylada bulunan vatandaşlarla görüşerek bilgiler alan Ağcan, itfaiye ekiplerinin çalışmasını izledi. Evini yangından son anda kurtaran Fazıl Türkmen, “Bize yayladaki arkadaşlar haber verdi. Geldiğimiz zaten evler yanmıştı. İtfaiye son anda bizim evi kurtardı. Diğer gelen itfaiye de başka arkadaşın evini kurtardı. Yangın neden çıktı bilmiyoruz” dedi.
Yangının ardından üzücü detay ortaya çıktı. Birbirlerine akraba olan Sabri Ayvaz, Cemalettin Ayvaz ve Mustafa Ayvaz’ın aynı bölgedeki evlerinin 2010 yılında yandığı, dün akşam çıkan yangında ise 4 yıl önceki yangından sonra yaptıkları evlerin yeniden yandığı öğrenildi. Aileler kundaklama şüphesi üzerine yoğunlaştı. Soruşturma sürüyor.