Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Yaz biatlonu Türkiye Şampiyonası

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Seyhan Baraj Gölü’nde Su Sporları Şenliği düzenleyeceklerini söyledi.

 

Hadi, 25-26 Ekim tarihlerinde Mersin’in Erdemli ilçesinde Modern Pentatlon Federasyonu tarafından gerçekleştirilen "Yaz Biatlonu Ferdi Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Kupası" müsabakalarında antrenör Cevdet Altuğul gözetiminde takım halinde Türkiye ikincisi olan Adana Gençlikspor Kulübü sporcuları Ece Yörüsün, Halime Acet ile Duygu Ulugay’ı makamında kabul ederek, başarılarından dolayı kutladı.
Erdemli’de gerçekleştirilen Yaz Biatlonu’nda ferdi yarışmada birinci olan Ece Yörüsün, ikinci olan Halime Acet ile üçüncü olan Duygu Ulugay’ı diğer sporcuların örnek alması gerektiğinin altını çizen Hadi, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Adana Gençlikspor Kulübü bayan sporcularının Bursa’nın ardından Türkiye ikincisi olmaları beni mutlu etti. Yüzme ve atletizmin birlikte yapıldığı biatlon dayanıklılık gerektiren zor bir spor dalı. Gelecekte daha iyi hazırlık yaparak hem ferdi, hem de takım olarak daha önemli dereceler alınacağına inanıyorum. 9 yıldır Adana’da İl Spor Müdürü olarak görev yapmaktayım. Hava koşullarının iyi olduğu kentimizde Seyhan Baraj Gölü’nü sportif olarak daha iyi değerlendirmeyi hedeflemekteyiz. Kano, kürek sporunda Akdeniz Oyunları’nda başarılı bir sınav verdik. Yakın gelecekte Seyhan Baraj Gölü’nde Büyükşehir Belediyesi ve diğer yerel yöneticilerin de katkılarıyla, yüzme, maraton, biatlon, triatlon, yelken, kano ve kürek müsabakaların yapılacağı kapsamlı Su Sporları Şenliği düzenleyeceğiz.”

Adana Gençlikspor Kulübü Antrenörü Cevdet Altuğul, Erdemli’de Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Yaşar Akşin’in de katılımıyla yarışma öncesinde sporcularla birlikte, "Temiz Bul Temiz Bırak" kampanyası çerçevesinde sahilde çevre temizliği yaparak çöp topladıklarını anlattı.
Adanalı sporcuların 35 kulüp 250 sporcu arasından ferdi ve takım olarak aldıkları derecelerin anlamlı olduğunu ifade eden Cevdet Altuğul, başarıda her zaman destek gördükleri İl Spor Müdürü Hadi’nin katkılarının inkar edilemeyeceğini belirterek teşekkür etti.