Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Ömer Faruk Yurtseven Milli Takım`dan Çıkarıldı

Kariyerine Amerika`da, Kolej Ligi`nde devam etme kararı aldıktan sonra eleştirilen genç basketbolcu Ömer Faruk Yurtseven Milli Takım`dan çıkarıldı.

Amerika'da, Kolej Ligi'ne gidip kariyerini orada sürdürme kararı aldıktan sonra hem kulübü hem de federasyon yetkililerini karşısında bulan genç basketbolcu Ömer Faruk Yurtseven'e  Fenerbahçe'nin ardından Milli Takım kapısı da kapandı.

SERT ELEŞTİRİLERE MARUZ KALMIŞTI

Yetiştiği takım olan  Fenerbahçe'nin profesyonel kontratını, NCAA ( Amerika Kolej Ligi) fırsatını değerlendirmek için kabul etmeyen Ömer Faruk Yurtseven bu kararı sonrası çok sert eleştirilere maruz kalmıştı ve geçtiğimiz hafta kulübü tarafından A Takım ile olan ilişiği kesilmişti.

MİLLİ TAKIMIN ÖNEMLİ OYUNCULARINDANDI

Ömer kulübündekinden sonra yeni bir şoku da Milli Takım'da yaşadı. Yaş kategorisinde Milli Takımın en önemli oyuncusu olan Ömer, Genç Milli Takım'ın son aday kadrosunda olmasına rağmen kampa davet edilmedi. Ömer 25 Mart ile 3 Nisan arasında  Almanya'da düzenlenecek Albert Schweitzer turnuvasının aday kadrosunda yer almış bu da TBF'den resmi olarak açıklanmıştı.

KAMP BAŞLAMADAN KADRO DIŞI

CNN Türk'ün aldığı bilgiye göre Ömer Faruk aday kadroda yer aldığı Genç Milli Takım'dan kamp başlamadan önce çıkarıldı. Ömer'in adı dün kampın başladığını duyuran TBF'nin haberindeki listede hala yer alıyor fakat antrenman fotoğraflarından da görüleceği üzere Ömer Faruk kampta bulunmuyor.

TBF NOT DÜŞTÜ

Resmen açıklanan aday kadroda hala adı bulunmasına karşın genç oyuncunun neden kampta olmadığına dair TBF'den bir açıklama yapılmadı. Ancak CNN Türk'teki haber üzerine  Türkiye Basketbol Federasyonu bir not düşerek Ömer Faruk Yurtseven'in kadrodan çıkartıldığı bilgisini verdi.

ERDENAY VE TÜRKOĞLU ELEŞTİRMİŞTİ 

Hatırlanacağı üzere Ömer Faruk Yurtseven'in aldığı kararı hem  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı  Harun Erdenay hem de  Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su  Hidayet Türkoğlu eleştirmiş ve  Türkoğlu oyuncuların kaçarak NBA yolunu tutmalarının doğru olmadığını söylemişti.

DÜNYA ŞAMPİYONASI GİBİ

28. Kez  Almanya'nın  Mannheim kentinde düzenlenecek olan Albert Schweitzer turnuvası, U18 kategorisinde milli takımların resmi olmayan Dünya Şampiyonası olarak görülüyor. Turnuvaya NBA scoutları yoğun ilgi gösterirken, turnuvada oynayan birçok genç oyuncu daha sonra Euroleague ve NBA gibi seviyelerde yıldız olmayı başardılar.