Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Dün dündür, bugün bugündür ilkeleri uydu!

2 yıl önce “Benim ilkelerim Yıldırım Demirören`e uymaz” diyen Yusuf Namoğlu, dün TFF`nin teklifini kabul etti.

 

Zekeriya Alp'in istifasının ardından MHK Başkanlığına getirilen Yusuf Namoğlu'nun geçmişte verdiği röportajlar başını ağrıtacak cinsten. MHK başkanlığı görevini yürüttükten sonra Yıldırım Demirören'in iş başına gelmesinin ardından görevi bırakan Namoğlu, 29 Şubat 2012'de sporx.com'a verdiği röportajda MHK başkanlığını devam etmesi yönünde teklif aldığını ifade ederek, “Onlar beni görevden almadı ben istemedim. Yıldırım Demirören'i iyi tanırım, o da beni iyi tanır. Benim ilkelerim şartlarım Yıldırım Demirören'e uymaz. Kısaca ben kullanılacak biri değilim. Bunun için göreve devam etmek istemedim. Allah bundan sonra orada görev alan arkadaşların yardımcısı olsun” demişti.

Torpillerle gelen bir kurul!

Aydınlar döneminin MHK Başkanı Namoğlu, 17 Nisan 2012'de NTV Spor Radyo'da Bülent Yüksel'le yaptığı telefon bağlantısında ise TFF Başkanı Demirören hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Namoğlu, Demirören döneminde kurulan MHK için, “Yıldırım Demirören TFF başkanlığı için aday olduğunda kendisiyle çalışamayacağımı söyledim. Aynaya baktığımızda bazı gerçekleri görebiliyorduk. Bu nedenle de gelecekte neler yaşayabileceğimizi algılayabiliyordum. İlla o koltuğa oturmak önemli değil. Önemli olan o koltuğa oturduğunuzda doğru şeyleri yapabileceğiniz ortamın olması. Yoksa orada olmanız fayda değil zarar getirir. MHK, kulüplerden, oradan, buradan, bir takım torpillerle meydana gelen bir kurul. Bana göre de bu kurulun başarı şansı çok zayıftır. MHK adalet dağıtan bir yer. Bu kuruma çeşitli müdahaleler olduğu takdirde oranın doğru adalet dağıtmanın olanağı yoktur. Eğer müdahale edilirse de bir gün bir yerde lastik patlar. Bu MHK'ya müdahale yapılır. Benim genel kanaatim bu” sözlerini kullanmıştı.

MHK'ya 4 yeni isim
Zekeriya Alp'in istifasıyla MHK başkanlığına getirilen Yusuf Namoğlu, dün sabah TFF'nin İstinye'deki binasında görevi teslim aldı. Zekeriya Alp ve Yüksel Okçuoğlu, 28 Şubat 2012'de Yusuf Namoğlu ve Bedri Dölkeleş'ten devraldığı MHK'yı aynı odada yine aynı isimlere devretti.
Yusuf Namoğlu'nun ekibinde M.Ali Aydınlar döneminde birlikte çalıştığı Metin Tokat, Bedri Dölkeleş, İlhami Kaplan, Alican Lakot'un yanı sıra İbrahim Aksoy, Erol Ersoy, Kadir Tozlu ve Fahir Ersoy bulunuyor. Bu arada görevi bırakan MHK'nın 14. hafta hakem tayinleri taslağını da yeni MHK'ya teslim ettiği öğrenildi. Yeni MHK ise bu tayinleri inceledikten sonra değiştirmeme kararı aldı.