Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Beşiktaş`ın 2. yarıda oynayacağı statlar

Beşiktaş İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak, sezonun 2. yarısında iç saha maçlarını Ankara Asaş Stadı, Başakşehir Fatih Terim Stadı ve Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynamak istediklerini söyledi.

 

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, kulübün televizyonuna yaptığı açıklamada, takımın 2. sezon iç saha maçlarını nerede oynayacağı ile ilgili bilgiler verdi. Albayrak, konunun Kulüpler Birliği toplantısında konuşulacağını belirterek, "Sezonun ikinci yarısı için üç adet stat belirleme düşüncemiz oluştu. Başkanımız Fikret Orman, Cuma günü konuyu Antalya’da yapılacak Kulüpler Birliği toplantısında gündeme getirecek. Oradan çıkacak sonuca göre Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçeceğiz. Ankara Asaş Stadı, Başakşehir Fatih Terim Stadı ve Ankara 19 Mayıs Stadı’nda maçlarımızı oynamayı planlıyoruz. Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan olur aldıktan sonra temaslara başlayıp yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"BEŞİKTAŞ NEREYE GİDERSE TARAFTARI ORAYA GELİR"
Metin Albayrak, maçları Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemediklerini dile getirerek, "Beşiktaş taraftarı her yerdedir. Türkiye’nin en eski ve köklü kulübüyüz. O yüzden şehir ayrımı yapmıyoruz. Beşiktaş nereye giderse taraftarı oraya gelir. Kuzey Kutbu’na gittik orada taraftarımız vardı. İkinci yarıda iç saha maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemiyoruz. Saha zemini ve ulaşım bizim için dezavantaj oluşturuyor. Futbol sahası atmosferi yok ve rüzgar ve olumsuz hava şartları var.

Geçtiğimiz Kulüpler Birliği toplantısında başkanımız Fikret Orman, ikinci yarıdaki maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemediğimizi diğer başkanlara iletmiş ve ön niyet olarak olumlu cevaplar almıştı. Yapılacak çalışmalar neticesinde Türkiye Futbol Federasyonu’na oynamak istediğimiz statları bildireceğiz. İstanbul Başakşehir Kulübü, ilk yarıda bize iki maçta sahasını açmıştı. Havaların biraz daha iyileşmesiyle bize tekrar yardımcı olacaklarını belirttiler" şeklinde konuştu.