Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

6. Yaz Spor Okulu Devam Ediyor

Osmaniye Belediyesi’nin 7-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik 16 branşta açtığı ücretsiz Yaz Spor Okulları devam ediyor.

 

Haziran ayında Osmaniye Belediyesi tarafından organize edilen 6. ücretsiz Yaz Spor Okulları tüm hızıyla sürüyor. 7-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik basketbol, futbol, voleybol, satranç, su kanosu, okçuluk, çim hokeyi, izcilik, tırmanma, badminton, saz, gitar, ebru, resim, bilgisayar,  el beceri sanatları ve halk oyunları olmak üzere toplam 16 branşta açılan kurslarda, çocukların eğitimleri uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşiyor. 24 Haziran’da başlayan eğitimlerin 25 Temmuz’da sona ereceği kaydedildi.

MİNİKLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR

6. Yaz spor okullarında eğitim alan çocuklardan bir grup Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı ziyaret ettiler. Futbol dalında eğitim alan çocuklardan Ersin Toprak ve Erdoğan Doğan kursun çok verimli geçtiğini, hocalarının verdikleri eğitim ile mahallede arkadaşları ile futbol oynarken diğer arkadaşlarından farklılığını hissettiğini belirtti. Resim Kursu öğrencilerinden Begüm Germen ise kurs sayesinde renkleri kullanmayı daha da çok pekiştirdiğini, yeteneklerini kağıda farklı bir şekilde yansıttığını ifade etti. Yaz spor okullarında çok güzel arkadaşlıklar edindiklerini ve tatilini bir etkinlik yaparak geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen minik kursiyerler Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’ya yaz spor okullarından dolayı teşekkür ederek önümüzdeki senede bu imkanların devam etmesini istediler.