Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Lazerli böbrek taşı ameliyatı

Osmaniye Özel Yeni Hayat Hastanesi’nde, lazerli böbrek taşı ameliyatı (RIRS) başarıyla yapıldı.

Osmaniye Özel Yeni Hayat Hastanesi’nde, lazerli böbrek taşı ameliyatı (RIRS) başarıyla yapıldı.

 

Adana’nın Ceyhan ilçesi Dağıstanlı köyünde oturan Aslan Yılmaz (33), bulantı ve kusma şikayeti ile Osmaniye Özel Yeni Hayat hastanesi’ne başvurdu. Daha öncede aynı rahatsızlıkları nedeniyle birkaç hastaneye giden Yılmaz, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Halit talas tarafından muayene edildi. Talas, hastasında yapılan çeşitli tetkikler ve ince kesit bilgisayarlı tomografi filmi sonrası sol böbreğinde 2 cm çaplı taş olduğunu tespit etti.

 

Talas, hastasına kapalı lazerle böbrek taşı ameliyatı ( RIRS) uyguladı.Hasta sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

 

RIRS operasyonunun Osmaniye’de sadece Yeni Hayat hastanesi’nde Üroloji Uzmanımız Op. Dr. Halit Talas tarafından uygulandığı, idrar yapılan yerden girilerek böbreğe kadar çıkılmakta ve endoskopik olarak lazerle taş kırılması ameliyatı olduğu bildirildi.

 

Yapılan ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Aslan Yılmaz’ın annesi Zühal Yılmaz, “Oğlum Aslan ağrıları nedeni ile çok rahatsızlaşmıştı, gittiğimiz hastanede yapılan muayene sonunda kum döktüğünü verilen ilaçları kullanması ile ağrılarının geçeceği söylendi. Ama oğlumun geçen süreç içerisinde ağrıları artmaya başladı. Burada çekilen tomografi sonucunda böbreğinde 2 cm.lik taş tespit edildi. Bir gün hastanede yatırarak yapılan ilaç uygulaması ile ikinci gün ameliyata alındı ve şimdi oğlum çok rahat. Oğlum  ameliyatı sonrası kısa süre sonra yemeye ve içmeye başladı. Başta doktorumuz Halit bey’e ve Osmaniye’ye böyle donanımlı bir hastane kazandıran yönetim kuruluna teşekkür ediyorum “ dedi.