Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Işıklı tedaviyle DNA`lar gençleşme eğilimine giriyor

- Işıklı tedaviyle DNA`lar gençleşme eğilimine giriyor - Savaşan: "Bu tedavi yaşlanmayı yavaşlatıyor"

 Uzman Berna Selek Savaşan, Amerika’da en yaygın gençleştirme tedavisi olduğunu belirttiği geniş bantlı ışık teknolojisinin, ameliyatsız yüz gerdirmeden güneş lekesi tedavisine kadar oldukça geniş bir yelpazede etkili çözümler sunduğunu söyledi. 
Amerika'da Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen BBL Forever Young teknolojisi hakkında bilgi veren İzmir'deki Clinic A Plus İşletme Müdürü Berna Selek Savaşan, “Geniş bantlı bir ışık teknolojisi, yüzün yukarıya doğru kalkmasını sağlamasının yanı sıra ciltteki renk eşitsizliklerini, güneş hasarlarını, el üzerindeki minik lekeleri, cilt yüzeyindeki düzensizlikleri, burun kenarında çıkan kılcal damar görüntüsünü tedavi eder. Bu teknolojiyi, Stanford Üniversitesindeki hem dermatolojik kürsüsü, hem de genetik kürsüsü test etmiş ve kişilerin 10 yıl gençleştiği görülmüştür” dedi.

Işıkla tenin iletişimi
Savaşan, geniş bantlı ışık teknolojisinin yaşlanma sürecini geciktirdiğini söyleyerek, “Bu teknoloji yaşlanma prosesini geriye götürüyor. Cilt hücreleri ışıkla iletişime geçiyor ve ışığa maruz kalan DNA’lar gençleşme eğilimine giriyor. Bu uygulamayla her yıl cilt biraz daha gençleşiyor. Bu tedavi var olanı düzeltmeye yönelik çalışıyor. Tedavinin yapıldığı cihaz aynı zamanda Amerikan Kanser Vakfı tarafından da onaylıdır. Cihazın hiçbir yan etkisi yoktur” diye konuştu.

"Amerika’da 1 buçuk milyon kişi bu tedaviyi gördü"
Geniş bantlı ışık teknolojisinin Amerika’da uygulanan en yaygın gençleştirme tedavisi olduğunu söyleyen Savaşan, “Uygulanan bu tedavi aynı zamanda tümör oluşmasını da engelliyor. Türkiye’de yaklaşık 3 yıldır bu tedavi kullanılıyor. Amerika da 1 milyon 700 bin kişi bu tedaviyi aldı ve almaya devam ediyor. Kişiler bu tedavi sayesinde bir yıl içinde daha iyi, daha genç, daha lekesiz, daha sıkı, daha bebeksi görünüyor” şeklinde konuştu. 
Bir seansın yaklaşık 30-45 dakika sürdüğünü ifade eden Savaşan, "Toplam tedavi süresi rahatsızlığın boyutuna göre 3 ile 6 seans arası değişebiliyor. Her yaşa ve her cilt tipine uygulanabiliyor. Ağrı, sızı yok. Lazer gibi ciltte yaralanma yapma riski bulunmuyor” ifadelerini kullandı.

12 yıllık araştırmanın sonucu
Bu teknolojide ışığın tene filtrelenerek verildiğini ve başarı sağlandığını söyleyen Savaşan, “Amerika’da bir grup denek üzerinde 12 yıllık bir bilimsel çalışma yapıldı. Bu süre boyunca kişilere bu teknoloji ile tedavi uygulanmış ve bu süreç yaklaşık 400 uzman kişi tarafından takip edilmiştir. Araştırma sonucunda da hücrelerin 10 yıl gençleştiği ortaya çıkmıştır” diye konuştu.