Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Şahin: ‘Ben yumruk yemedim, uzaktan cep telefonu attılar, kaşıma değdi’

TBMM’de kavga olayının ardından Malatya’ya gelen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Partili Belediye başkan ve yöneticileri ile vatandaşlardan oluşan kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı.

 

Milletvekili Şahin, AK Parti İl Başkanlığının organizasyonu ile Malatya-Adıyaman Yolu Tavşantepe mevkiinde karşılandı. Şahin’i Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçe belediye başkanları, parti il ve ilçe teşkilatları yöneticileri ile vatandaşlar karşıladı. Karşılama esansında bir kişi “Battalgazi’nin torunu hoş geldin” diyerek bağırdı.

Şahin, CHP’li milletvekilinin sözlerine karşılık verirken, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunurmak’ın kendisine vurmak isteyince müdahale ettiğini, kendisine her hangi bir yumruk gelmediğini, alnındaki kan izinin uzaktan atılan cep telefonu darbesinden dolayı oluştuğunu söyledi. Şahin, böyle bir olayla anılmaktan dolayı üzüntülü olduğunu söyleyerek, Malatyalılardan özür diledi.

Şahin, “TBMM’de sizlerin bizlere verdiği yetki ile orada yasama görevini ifa etmenin gayreti içerisinde olurken, ama maalesef iktidarın başarı göstermiş olduğu bütün alanlarda Meclis çatı altında yapmış olduğumuz o güzel çalışmaları muhalefetin anlayışı bunu sekteye uğratma noktasında hoşunuza gitmeyen, gerçekten sokağın bile kabul etmeyeceği bir takım çıkışların var olduğunu görmekteydik. Meclis çatısı altında hiçbir zaman için bizim kabul edemeyeceğimiz tarzın muhalefetin yanlış bir takım çıkışlarının var olduğunu bilmekteyiz, görmekteyiz, yaşamaktayız” dedi.

“BEN YUMRUK YEMEDİM, UZAKTAN CEP TELEFONU ATTILAR, KAŞIMA DEĞDİ”
Şahin olay anını şöyle anlattı, “Özellikle muhalefetin olduğu bölgede yoklama için girdiğimde adının yanılmıyorsam Ali Haydar Öner olduğunu bildiğim CHP’li milletvekili kişinin, özellikle daha önce valilik yapmış olmasına rağmen orada avazı çıktığınca bas bas bağırıyor, ‘Sahtekarsınız, sahtekarsınız, sahtekarlar’ gibi böyle çoğul ifade kullanıyordu. Tam yanında geçeceğim bir zaman da, beni görmesine rağmen halen devam ediyor. Dedimki, ‘Ya ayıp olmuyor mu.’ Çünkü tamamen muhalefetin olduğu bölgedeyim ve tek başınayım. Müdahale ettim. Yani bu yapmış olduğu işin, hele hele devletin terbiyesini almış olan valilik makamında yıllarca hayatını idame etmiş olan ve bugün de milletin desteği ile milleti temsilen burada bulunabilen milletvekili