Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Kılıçdaroğlu: `Kurultayı toplayacağım`

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Daha önce basın toplantısı yapan arkadaşlara şunu söyledim. Kurultayı toplamak istiyorsanız imzaları getirin ben hemen kurultayı toplayacağım diye ama anlaşılıyor ki imza toplamakta biraz zorluk çekecekler. Meraklanmasınlar ben Kurultayı toplayacağım” dedi

 

Kılıçdaroğlu, Gazze’den Türkiye’ye getirilerek Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde tedavileri sürdürülen Filistinlileri ziyaret etti. Ziyaret sonrası yaralıların durumuna ilişkin açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Tedavi ediliyorlar. İki hastanın yoğun bakımda olduğu ifade edildi. Diğer hastaların hayati tehlikesi yok. Türkiye’de tedavi edildikleri için çok mutlular. Türkiye’ye teşekkür ediyorlar. Bizde Filistin halkının yanında olduğumuzu kendilerine ifade ettik. Hallerini hatırlarını sorduk umarım kısa süre içinde sağlığına kavuşur” diye konuştu.

“SONUNDA ERDOĞAN KAZANDI, TABİİ KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUZ”
Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin 10 Ağustos Pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından görünmediğini ve Köşk seçimleriyle ilgili sonuçları nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, “Bu kadar merak edildiğimi bilmiyordum doğrusunu isterseniz. Pazartesi günü evden Genel Merkeze biraz geç geldim. ‘Kılıçdaroğlu eve kapandı’ dedi. Benimde yarım günde olsa dinlenme hakkım var diye düşünüyorum. Seçim sonuçlarını değişik kanallarda, değişik televizyon ve gazetelerde ifade etmeye çalıştım. Ekmeleddin Bey kendi üslubunu Türkiye’ye egemen kıldı. İç dünyasında barışık, konuşurken ülkeye huzuru, güvenceyi sigorta vaat eden bir üslup bıraktı. Bir başka aday sert söylemlerine devam etti. Sayın Demirtaş, o da demokrasi vurgusu yaptı. Özgürlükler vurgusu yaptı. Ezilenlerin yanında olacağını ve onları temsil ettiğini ifade etti. Sonunda Erdoğan kazandı. Tabi kendisine başarılar diliyoruz” karşılığını verdi.
“Kendisini aradınız mı, arayacak mısınız?” sorularına ise Kılıçdaoğlu, “Hayır. Eğer ortam uygun olursa. Kullandığı üsluba bakacağız tabi. Şuana kadar toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir üslup kullanmadığını biliyorum. Bu üslubu kullanmadığı sürece zaten kendisiyle bir araya gelme şansımızda yok” dedi.

“PARTİ DİSİPLİNİ DENEN BİR KURALA DA SIKI SIKIYA BAĞLI OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ HERKESİN BİLMESİ GEREKİR
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve bazı CHP’li milletvekillerinin istifa