Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

İŞLER, İSTANBUL’DA CAMİYE YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Başbakan Yardımcısı İşler, twitterhisabından yaptığı açıklamada şunları dedi:

 

Başbakan Yardımcısı İşler, twitterhisabından yaptığı açıklamada şunları dedi:

"Camiler dinimizin en kutsal mekanlarıdır ve camilere yönelik en küçük saldırıları bile asla ve asla kabul edemeyiz, tasvip edemeyiz. İstanbul Esenyurt'taki camiye yönelik yapılan saldırıyı da asla kabul edemeyiz, kutsal mekana yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum. Caferi kardeşlerimizin ibadet ettiği camiye yönelik saldırının sorumluları bir an önce tespit edilerek yargı önüne çıkartılacaktır. Provakatif amaçlı bu hain eylem amacına ulaşamayacak asırlardır bu topraklarda devam eden birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır."

Diyanet'ten Sorumlu Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Emrullah İşler, İstanbul'da camiye yönelik saldırıyı kınayarak," Caferi kardeşlerimizin ibadet ettiği camiye yönelik saldırının sorumluları bir an önce tespit edilerek yargı önüne çıkartılacaktır" dedi.

Başbakan Yardımcısı İşler, twitterhisabından yaptığı açıklamada şunları dedi:

"Camiler dinimizin en kutsal mekanlarıdır ve camilere yönelik en küçük saldırıları bile asla ve asla kabul edemeyiz, tasvip edemeyiz. İstanbul Esenyurt'taki camiye yönelik yapılan saldırıyı da asla kabul edemeyiz, kutsal mekana yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum. Caferi kardeşlerimizin ibadet ettiği camiye yönelik saldırının sorumluları bir an önce tespit edilerek yargı önüne çıkartılacaktır. Provakatif amaçlı bu hain eylem amacına ulaşamayacak asırlardır bu topraklarda devam eden birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır.