Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

CHP’li Haktan: CHP iktidarında Türkiye sözüne güvenilir bir ülke olacak

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Osmaniye milletvekili adayı Galip Kutlu Haktan, Türkiye’nin CHP iktidarıyla Ortadoğu’da saygın bir ülke hâline geleceğini belirterek, “CHP iktidarında Türkiye, Ortadoğu’da maceracılıktan uzak; sözüne güvenilir bir ülke olacak.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Osmaniye milletvekili adayı Galip Kutlu Haktan, Türkiye’nin CHP iktidarıyla Ortadoğu’da saygın bir ülke hâline geleceğini belirterek, “CHP iktidarında Türkiye, Ortadoğu’da maceracılıktan uzak; sözüne güvenilir bir ülke olacak.” dedi.

CHP Osmaniye milletvekili adayı Galip Kutlu, yaptığı açıklamada Türkiye’nin Ortadoğu’da maceracı ve kibirli bir siyaset yürüttüğünü, bu nedenle ‘komşularla sıfır sorun’ yerine ‘tüm komşuları ile sorunlu’ ülke hâline geldiğini savunan ve dış politikada temel siyasetlerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesi olduğunu hatırlattı. Haktan, şunları kaydetti: “Türkiye için, Ortadoğu’da maceracılıktan, kibirden, fırsatçılıktan ve hamasetten uzak bir dış politika ile sözüne güvenilir ve saygın bir ülke modeli oluşturacağız. Türkiye’nin, Orta Doğu’da istikrar üreten, tutarlı ve yapıcı bir ülke olarak, saygınlığını yeniden kazanması için kararlılıkla çalışacağız. Laikliğe, kadın-erkek eşitliğine ve insan haklarına vereceğimiz önemle Türkiye’yi bölgesinde ilham kaynağı olan bir ülke yapacağız. Barış çabalarına yapacağımız katkılarla samimiyetimizi ve inandırıcılığımızı yeniden tesis edecek, Türkiye’yi Orta Doğu’da güçlü, istikrarlı ve müreffeh bir lider ülke yapacağız. Komşularımız ve bölge ülkeleriyle buyurgan olmayan ve karşılıklı ilişkileri geliştirmeye dayanan kapsamlı ilişkiler inşa edeceğiz. Komşularımızın iç işlerine müdahale etmeyecek, bağımsızlık, egemenlik ve toprak bütünlüklerine saygı duyacağız."

TERÖR UNSURLARINI TEMİZLEYECEĞİZ

Türkiye’nin CHP iktidarında terör örgütlerinin de üstesinden geleceğini söyleyen Haktan, şu ifadeleri kullandı: “IŞİD başta olmak üzere, Irak ve Suriye’deki teröristlere yapılan her türlü yardımı önleyeceğiz ve teröre karşı kesin bir tavır alacağız. Irak ve Suriye’de etkin olan terör örgütlerinin ülkemiz için oluşturduğu güvenlik tehditlerini ortadan kaldıracağız. Topraklarımızda yuvalanan terör unsurlarını temizleyeceğiz. Türkiye havalimanlarının ve sınırlarının Irak ve Suriye’ye giden teröristlerin bir sıçrama tahtasına dönüşmesini önleyeceğiz. Geçişlere aracılık eden iç unsurlarla yasal yollarla etkin biçimde mücadele edeceğiz.”