Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı: "Bakana tepki göstermişim gibi algılandı"

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı: "Bakana tepki göstermişim gibi algılandı"

) - Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın, Edirne ziyareti sırasında 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Piyade Tugay Komutanlığı önünde karşılama mangası ile çektirdiği hatıra fotoğrafında verdiği tepkinin AK Parti İl Başkanı ve Gençlik Kollarına olduğunu söyledi. 
Hatıra fotoğrafında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a tepki göstermiş gibi algılandığını belirten CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, "Ben bakana tepki göstermişim gibi algılandı, benim tepkim AK Parti Edirne İl Başkanı ve Gençlik Kolları önünde diz çöktürülmesine, askere de bu diz çöktürenleri anlamında da tepkim var" dedi.

"Bakana tepki göstermişim gibi algılandı"
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, "Askerlerin diz çöktüğü fotoğrafla ilgili kendi sitemden bir kınamak için açıklama yaptım. Hemen akabinde ertesi gün sabah yaşı ilerlemiş AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe bu işin avukatlığını üstlendi. Halkın seçilmişlerin önünde askerlerin diz çökmesi ile bir sıkıntım yok. Sol gelenekten gelen bir siyasi partiyiz. Seçilmiş olan milletvekili ve bakan var, benim milletvekili, komutana, bakana ve valiye isyanım yoktu. Bu fotoğrafın başında AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı diğer başında AK Parti İl Başkanı olduğunu için benim isyanım bunaydı. Ben bakana tepki göstermişim gibi algılandı. İl başkanı ve gençlik kolları başkanının önünde askere de bu diz çöktürenleri anlamında da tepkim vardı. AK Parti İl Başkanı bunun protokol uygulaması olduğunu söyledi. Kendi savunmasını yaptı" ifadelerini kullandı.

"Fotoğrafta halkın seçtiği kişiler var"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun askerle ile çekildiği fotoğrafı değerlendiren Pekcanlı, "AK Parti İl başkanı İlyas Akmeşe ve Bakanımız Fikri Işık, Genel Başkanımızın askerler ile çekildiği fotoğrafla cevap verdiler. 2011 yılında kurban bayramında Koçkıran Karakoluna İran-Irak ziyaretindeki hatıra fotoğrafı. Hatıra fotoğraflarıyla ilgili farkı kamuoyuna bırakıyorum. Sadece bu fotoğrafı alıp kamuoyunda algı oluşmasını da anlamıyorum. Bu konuda uyanıklık yapmaya çalışmasınlar. Konuyla ilgili videoyu bulamadığım için durumu anlatmak için birkaç fotoğraf çıkardım. Kurban bayramının muhtemelen 3’üncü günü 2011’den bahsediyorum. Genel sekreterimiz, milletvekilimiz Gürsel Tekin ve Genel Başkanımız ile eşi var fotoğrafta. Bunların hepsi halkın seçilmiş insanlar. Genel başkanımız ile yaşı ilerlemiş AK Parti İl Başkanı kendini aynı kefeye koyarak bu fotoğraf üzerinden eleştiri yapmaya çalışıyor. Gösterdikleri fotoğrafta ne il başkanı var ne gençlik kolları başkanı var, genel başkanımızın eşi yanında bayram ziyareti, eşiyle beraber yapması normaldir. Yanında da halkın seçtiği milletvekilleri var" diye konuştu.