Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

"Çayın taşı ile çayın kuşunu vurmaya çalışıyorlar"

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, MHP teşkilatının düzenlediği basın toplantısında konuşan MYK üyesi Doç. Dr. Ruhi Ersoy, 10 Ağustos tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istedi.

Yasdıoğlu Metro Restauranttaki toplantıda, “çayın taşı ile çayın kuşunu vurmaya çalışıyorlar” diyen Ersoy, seçimi Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çok rahat kazanacağına olan inancını dile getirdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kendini ifade etmeyen gizli destekçilerinin olduğunu, bu kez durumun değiştiğini İhsanoğlu’nun gizli destekçilerinin olduğunu kaydederek, “Vatandaş, Sayın İhsanoğlu'nun kampanyasına yardım yapmak istiyor ama korktuğu için ismini ve T.C kimlik numarasını bankaya vermek istemiyor, başkasının üzerinden bu yardımı yapmak istiyor. Anketlerde de durum aynı. Özetle İhsanoğlu çok rahat görünüyor; seçimin galibi Türk milletinin ortak adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'dur, şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

MHP Osmaniye İl Başkanı Fahri Kuyu da, Osmaniye ve ilçelerinde ülkücü kadroların Cumhurbaşkanlığı seçimini en güzel şekilde yürüttüğünü belirterek, “Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde daha huzurlu ve daha istikrar içinde kendi iradesini ön plana çıkarması konusunda Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceği inancını taşıyoruz. Ekmeleddin İhsanoğlu ile Türkiye'nin birleştiğini görüyoruz" dedi.

Gazetecilerin sorularının cevaplandırılmasıyla sona eren toplantıya, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Ülkü ocakları Başkanı İsmail Konaklı, MHP Kadın Kolları Başkanı Rabia Karaer, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

 

Haber: MENDERES ÖZAT