Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Türkçevizyon coşkusu başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 5`incisi organize edilen Türkçevizyon başladı

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon coşkusu başladı. Cam horoz heykeli ile birlikte fotoğraf çektiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve 22 ülkenin sanatçıları, barış mesajı verdi. Türkçevizyon 2014, 22 ülkeden 22 sanatçının katıldığı, Denizli Valiliği önünden Delikliçınar Meydanı'na kadar süren kortej ile başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve İbrahim Özsoy ile birlikte festivale katılan sanatçıların Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından başlayan kortej, renkli görüntülere sahne oldu. Ülkelerinin bayraklarıyla Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde yürüyen sanatçılara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Sanatçılar daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Davetlerini kabul edip festivale katılan konuklara teşekkür eden Başkan Zolan, sanatçıları en iyi şekilde ağırlayıp, ülkelerine güzel hatıralarla dönmeleri için gayret edeceklerini belirtti.Festivalin 5'incisini yapmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Zolan, "Denizli'nin değişik noktalarında etkinliklerimiz olacak. İnşallah Denizli ve ülkemizi daha yakından tanıma imkanına sahip olacaksınız. Festivalin gala gecesinde ise 20 bin kişilik antik tiyatroda tüm dünyaya sizlerle birlikte, sizlerin sesiyle seslenmek istiyoruz" diye konuştu.
Sanatçılardan ülkelerine döndüklerinde Denizli'den herkese selam götürmelerini isteyen Başkan Zolan, şöyle konuştu: 

"Biz tüm insanları seviyoruz. Irkı, dini, cinsiyeti, rengi, inancı ne olursa olsun biz tüm insanlarımızı seviyoruz. İnşallah dünyada barışı, huzuru, temin etmek için, hem müziği hem de bir çok kültür alışverişini, temasları sürdürmek gerekiyor. İnşallah bu çalışmalar devam edecektir. Bizlerden ülkenize çok çok selam götürün."
Başkan Zolan'ın bu sözleri sanatçılar tarafından uzun süre alkışlandı. Ziyaretin ardından Başkan Zolan'a Özbekistan'ın geleneksel doppı adı verilen şapkası hediye edildi. Başkan Zolan, şapkayla basın mensuplarına poz verdi. Denizli horozunu merak eden konuklara kentin binlerce yıldır simgesi olan horozu anlatan Başkan Zolan, daha sonra sanatçılarla birlikte meydandaki cam horoz önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.