Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Osmaniye`de "Gençlik, Medya ve Algı" Konulu Semineri

AK Parti Osmaniye Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından "Gençlik, Medya ve Algı" konulu seminer düzenlendi.

 
AK Parti Osmaniye Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından "Gençlik, Medya ve Algı" konulu seminer düzenlendi.


Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Enes Demir, Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) salonundaki etkinlikte yaptığı konuşmada, medyanın toplumun kültürünü oluşturduğunu, bireyleri farklı yönlerden etkilediğini belirtti.


Medya ve algının 28 Şubat'ın önemli faktörlerinden olduğunu dile getiren Demir, "Yakın tarihimize baktığımızda dahi medyanın toplumun üzerindeki etkisini, oluşturulan algı operasyonlarıyla yapılan darbe girişimleriyle net bir şekilde görebilmekteyiz. 28 Şubat'ın en önemli faktörlerinden bir tanesi de medya ve algıydı. Bu ülkede aynı medya, yine algı operasyonlarıyla sağ, sol diyerek gençleri savaştırdı. Ne yazık ki, medya üzerinden kültürümüz, değerlerimiz etkilendi. İşte bizler bu salonda bir daha bu tür operasyonlara yenilmemek için Türkiye'de oynanan oyunları kavrayabilmek ve insanlara anlatabilmek için ayaklar altına alınan değerlerimizi yeniden yükseltebilmek için bir araya geldik" şeklinde konuştu.


Daha sonra gazeteci, yazar Hacı Yakışıklı "Gençlik, Medya ve Algı" konularında açıklamada bulunarak, katılımcıların sorularını yanıtladı.


Yakışıklı, konuşmasında algı yönetimi, Türkiye ve Suriye'deki terör örgütlerinin ortaklığı,PKK'nın aslında nasıl ve ne şekilde kurulduğu, başkanlık sistemi ve medya konularında açıklamalarda bulundu.