Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Köpek `Zilli` çalındı, yavruları annesiz kaldı

Osmaniye`de Duygu Laçinbala`ya ait `Zilli` adlı Amerikan Cocker Spaniel cinsi anne köpeğin çalınmasıyla 6 yavrusu annesiz kaldı.

Osmaniye'de Duygu Laçinbala'ya ait 'Zilli' adlı Amerikan Cocker Spaniel cinsi anne köpeğin çalınmasıyla 6 yavrusu annesiz kaldı. Yavrular biberonla beslenmeye başlandı.

 

Merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde oturan Duygu Laçinbala'ya ait Zilli adlı köpek, 4'ü dişi 6 yavru dünyaya getirdikten sonra kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce çalındı. Yavruları biberonla beslediklerini belirten Laçinbala, anneleri olmazsa köpeklerin birçoğunun ölebileceğini belirterek, "Yazıktır günahtır, bu yavrucaklar annesiz bırakmayın, ne olur getirin" dedi.

2 yaşındaki Zilli'nin daha önce de çalındığını fakat bulunduğu yerden kaçarak 6 ay sonra evine geri döndüğünü belirten Laçinbala, "İnsanlık adına şu yavruların annesini bıraksınlar. Anneleri bunlara sütünü veriyordu, emziremeyince oda hasta olacak. Biz besliyoruz ama bunlar anne istiyor. Zilli'yi sabah saatlerinde birazcık gezsin diye bıraktık bir daha gelmedi. Bir yere hapsedildiğini düşünüyoruz aksi takdirde geri gelirdi. 15 günlük yavrular, daha 3 gün oldu gözlerini açalı. Bizde gözleri açılınca sevindik, sevdik, kim alıp kim götürdüyse annelerini ne olur bıraksınlar" dedi.

Duygu Laçinbala, 'Zilli'nin kimliğinin olduğunu belirterek, çalan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.