Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Erdoğan`dan Bahçeli`ye sert sözler: atılacak tırnağı olamazsın

Erdoğan, Bahçeli`nin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel`le ilgili açıklamaları üzerine, "Sen şu anda genelkurmay başkanımızın atılacak tırnağı olamazsın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. kez düzenlenen muhtarlar buluşması toplantısında konuşuyor.

Erdoğan; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'le ilgili açıklamaları üzerine, "Sen şu anda genelkurmay başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi dahi olamazsın" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

Bugüne kadar milletimle arama kimsenin girmesine müsaade etmedim, bundan sonra da etmeyeceğim. Bunlar yıllarca millete rağmen ülkeyi yönetmeye alışmışlar. Kimi zaman tek parti, kimi zaman darbeyle, vesayet sisteminin unsurlarıyla ülkenin iliğini sömürenler, hala milletin tercihine saygı duymayı öğrenemediler. Üç dönem başbakanlık yapmış olmam, şimdi de cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmam onlar için kabus.

Ana muhalefet partisi genel başkan yardımcısı 'O gazetelerin hepsine el koyacağız' diyor. O gazeteler dediği kendi gönüllerinin istediği gibi yayın yapmayan gazeteler. Sorsan onlar demokrat, ben diktatörüm. Gerçi bu zorbalık onların genlerinde var. Yani işinize gelmeyen yayın organlarını, mahkeme kararıyla falan değil, bakanlar kurulu kararıyla onlara ait böyle bir düzenleme. Yetki de matbaa Umum müdürlüğüne bırakılmıştı tek parti döneminde. Yıllarca memleketi bu şekilde yönetmeye alıştıkları için şimdi iktidara geldiklerinde yine aynısını yapabileceklerini sanıyorlar.

"BAŞKA NE BEKLENEBİLİR"

Yeni bir hayal başladı, 7 Haziran'da iktidara gelecekler, 8 Haziran'da gazetelere, neleri gözlerine kestirdilerse el koyacaklar. Kendilerine rehber olarak milli şef dönemini alanlardan başka ne beklenebilir? Biz kendimize kılavuz olarak sadece ve sadece milletimizi aldık.

Aramızda Hatay'dan, Antalya'da, Osmaniye'den Niğde'den gelen muhtarlarımız var bugün. Soruyorum size şehirlerinizin 12 yıl önceki haliyle bugünkü hali aynı mı?

"O ZAMAN YORULMAZSINIZ..."

Ne diyordu Muharrem Ertaş, oğlu Neşet Ertaş'a? "Aşkınan çalışan yorulmaz" Aşk, aşk. Eğer bu aşkınız varsa, sevdanız varsa o zaman yorulmazsınız.

ŞAH FIRAT OPERASYONU

Eğer bu muhalefetin ağzına baksaydık, allah muhafaza biz yine orada yine operasyon yoluna gitseydik belki de bu kardeşlerimzin bir kısmı bugün hayatta olmayabilirdi. Siyaset duygusallık götürmez. Siyaset akılla bilimle tecrübeyle yapılan bir iştir. Onun için insanı yönetme sanatıdır siyaset. Öyle heyecan verelim, birileri gaz versin, bu gazla beraber yürü böyle şey olmaz... Hamd olsun musul'da başkonsolosluğumuzdaki kardeşlerimizi nasıl alıp geldiysek burada da dikkatli olmamız gerekiyordu, burada da bizim 39 askerimiz var. Oğuzhan binbaşı ve oradaki ekibi bizim oradan, görev yapacak olan yavrularımızla gayet güzel şekilde tereyağından kıl çeker gibi halletmemiz gerekiyordu.

"AYLARDIR HARİTALAR ÜZERİNDE ÇALIŞTIK"

Aylardır haritalar üzerinde çalıştık. Uzun süren çalışmaların ardından bir gecede bu operasyonu yaptık. Bu konuda hükümetimizi ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum.

"AKIL VE VİCDAN SAHİBİ KİM BUNA KARŞI ÇIKABİLİR?"

Birilerinin bu konuda olumsuz algı oluşturmak için yoğun çaba sarf ettiğini görüyoruz. Bu konuda söylenen sözler cehalet boyutunu aştı, iftira boyutunu aştı. Halbuki mesele o kadar açık net o kadar ortada ki. Bölgede büyük bir karmaşa ve çatışma ortamı var. Bizim de orada askerlerimiz bulunuyor. Ortalık böyleyken, toz dumanken bizim burada askerlerimizi bile bile ateşe atmanın bir anlamı var mı? Yok. Biz de ne yaptık, bu noktada Suriye içerisinde bizim farklı bir alana farklı bir yere burayı taşımamızın faydalı olacağı kanaatini verdik. Bu manevi emanetin Süleyman Şah Kabri'ni bizler suriye sınırları içinde bir başka yere naklettik. Ülkemize çekip almadık. Akıl ve vicdan sahibi kim buna karşı çıkabilir?

"SESSİZ KALAMAM"

Ama karşı çıkanlar var. bunu da tamamı yalan iftira mahiyetindeki ifadelerle yapıyorlar. Tabi ki ben cumhurbaşkanlığı makamında milletin seçtiği bir cumhurbaşkanı olarak bugün şahsıma başbakanıma genelkurmay başkanıma ve bu operasyon içinde yer alanlara karşı yapılan saldırıya sessiz kalamam.

Bir siyasi partinin genel başkanı, ülkenin cumhurbaşkanına, başbakanına, genelkurmay başkanına, tüm askerlerimize akıl almaz ithamlarda bulunuyor. Hakaretler yağdırıyor. Tek bir mehmetçiğin burnunun kanamaması için hassasiyet gösteren TSK'yı ve hükümetimizi hedef alanlar önce dönüp kimlerle yan yana olduklarına bir baksınlar.

"TIRNAĞININ BİR PARESİ DAHİ OLAMAZSIN"

Açık söylüyorum, bunlar ancak ülkesine yabancılaşmış bir zihniyetin kalkıp da genelkurmay başkanımıza, akla hayale gelmemiş ifadelerle saldıran bu zat, önce aynaya bir bakması lazım. Sen şu anda genelkurmay başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi dahi olamazsın.

Terörle mücadele diyorsun. Senin bu zaman kadar yaptığın bir şey var mı? Bizim genelkurmay başkanımız, askerlerimiz dağlarda taşlarda bunlar görev yaptılar. Sen sadece Ankara'dan kuru sıkı atıyorsun. Önce haddini bileceksin. Bir taraftan da milliyetçi takılacaksın. Milliyetçi olduğunu söyleyenler bu ülkenin ordusuna bu denli çirkin yakıştırmayı yapanları sizin takdirinize bırakıyorum. Sınırımıza çok yakın bir yerde, coğrafi olarak daha uygun bir yerde türbe için hazırlıklar yapılıyor. Toprak kaybı söz konusu değil.