Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Ebru Gündeş`i İkna Edemediler! Zarrab`ı Bekliyor

Eşi Reza Zarrab gözaltına alındığı sırada yanında olan Ebru Gündeş, kocasının tutuklanmasının ardından yurda dönmek istemedi. Süreci takip ediyor.

Türkiye'de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı  Reza Zarrab,  İran'a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD'yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından  Miami'de tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. En çok merak edilen konulardan biri de  Ebru Gündeş'in eşinin yanında olup olmadığıydı. Gündeş'in avukatı konuya açıklık getirdi.

"EŞİ VE KIZI DA YANINDAYDI"

Ebru Gündeş'in avukatın Şeyda Yıldırım konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "ABD'ye cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişlerdi. Kızlarını  Disneyland'a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Rıza beyin yanındalar.

"SÜRECİ TAKİP EDİYORLAR"

Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Burada, anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de (Rıza Saraf) böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada  Miami'deler; süreci takip ediyorlar."

ABD'de tutuklanan  Reza Zarrab'ın FDC  Miami Cezaevi'nde 09135-104 kayıt numarası ile yüksek güvenlikli hücrede kaldığı öğrenildi.