Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Çocuklardan `Gazze` protestosu

Çocuklar Ölmesin Platformu, İsrail tarafından Gazze’de öldürülen çocuklar için Levent’te bulunan İsrail Konsolosluğu önünde eylem yaptı.

 

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği operasyonlar sonucunda hayatını kaybeden çocuklara dikkat çekmek için Çocuklar Ölmesin Platformu önderliğinde yaklaşık 100 kişilik grup Levent’te bulunan İsrail Konsolosluğu önünde toplandı.

Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu grup sloganlar atarak İsrail’in Gazze’ye düzenlediği operasyonları protesto etti. Çocuklar Ölmesin Platformu adına basın açıklaması yapan Adem Ahmet Keçe, “İsteriz ki büyüklerimiz bu işi bize bırakmasın ve onlar öne atlasın. Gazze başta olmak üzere dünyanın her yerinde öldürülen kardeşlerimize onlar sahip çıksın. Baktık ki kimseden bir ses yok. Bizler bir araya geldik. Buradan hep birlikte söylüyoruz ki, sizin anlaşmalarınız, ortaklıklarınız, ilişkileriniz bizim umurumuzda değil. Biz çocuklar olarak Gazze’nin sahillerinde Gazzeli kardeşlerimizle oyun oynamak el ele dolaşmak istiyoruz. Bugün burada başta İsrail olmak üzere bütün zalimlerin yok olması için dua edip protesto gösterisi yapacağız” diyerek duruma tepki gösterdi.

İsrail Konsolosluğu önünde toplanan çocuklar şiir ve ezgilerle Gazze’de yaşanan dramı protesto etti. Çocukların şiir ve ezgilerine büyükler de sloganlarla eşlik etti. Grup, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.