Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Tarihi evdeki kaçak kazıya suçüstü

Bilecik Osmaneli ilçesinde, koruma altında olan ve sit alanında bulunan tarihi bir evde kaçak kazı yapan 6 kişi polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

 

Bir ihbarı değerlendiren Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cami Cedit mahallesi, Sakarya caddesi üzerinde bulunan ve belediye tarafından korunan tarihi evin bahçesinde 5 metre derinliğinde, 10 metre uzunluğunda kaçak kazı yapan. A.Y., M.G.E, E.S., A.K., A.T.E. ve A.K. isimli şahısları suçüstü yakalandı. Yakalanan 6 kişi ile birlikte kazı olayında kullanılan 4 adet kürek, 1 adet manila,2 adet küçük saplı çepin,1 adet vantilatör, 2adet seyyar kablo, kazılan kuyuya inmek için 1 adet emniyet kemeri, kazılan toprağı çekmek için plastik kova ve deri üstüne çizilmiş işaretler olan harita ele geçirildi.
Suçüstü yakalanan şahıslar sorguları yapılmak üzere Osmaneli Emniyet Müdürlüğüne teslim edildiler. Polis sorgusunun ardından zanlılar serbest bırakılırken, Osmaneli Emniyet Müdürü Hicri Görgün, bu tür operasyonlara devam edileceğini, duyarlı vatandaşların 155 Polis İmdat telefonlarına her türlü ihbarlarını bildirmelerinin her türlü olaylara anında mücadelede etkinliğini artıracağı belirti.