Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Şifa Üniversitesi Rektörü ve Eski Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Gözaltında

Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş ile eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar paralel yapı soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

İzmir'de SGK İl Müdürü E.B. ile emekli olup ayrılan eski müdürü M.K.'nin de aralarında bulunduğu 7 kişinin 'paralel yapı' iddiasıyla düzenlenen operasyonda önceki gün gözaltına alınmasının ardından, sabah saatlerinde operasyonun 2'nci dalgası düzenlendi.

Operasyon kapsamında, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Mehmet Ateş ile Çalışma Bakanlığı eski Müsteşarı  Fatih Acar gözaltına alındı. Toplam 11 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi.

BURSA'DA GÖZALTINA ALINDILAR

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato tarafından "bazı kamu arazilerinin örgüte değerinin altında satılarak haksız kazanç elde etmesinin sağlandığı" iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada  Bursa'da gözaltına alınan Acar ile Ateş  Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi.

Halen gözaltında bulunan SGK  İzmir İl Müdürü E.B'nin yanı sıra 6 kişinin sorgusu sürüyor.

ESKİ FATİH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ DE ARANIYOR

Operasyon kapsamında ayrıca eski  Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Şerif Ali Tekalan ile bir kişinin daha arandığı belirtildi.

"Bilerek ve isteyerek FETÖ/PDY'ye yardım etmek, örgüte yardım ve yataklık, evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, SGK'ya ait binaları değerinin altında göstererek satmak"la suçlanan zanlılara yöneltilen diğer suçlamalar arasında, "Buca ilçesindeki SGK'ya ait yaklaşık 40 dönüm arazinin, taliplileri olmasına rağmen örgütle bağlantılı olduğu öne sürülen Şifa Üniversitesine düşük rayiç bedelle satışını ve bundan önemli miktarda haksız kazanç elde etmesini sağladıkları" iddiası da yer alıyor.