Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Seyyar tezgahla 10 çocuk büyüttü

Osmaniye merkezde seyyar tezgahında mevsimine uygun şerbet satarak 10 çocuk büyüten 63 yaşında ki Mehmet Salih Uçan, "Bu günlerde işlerde düşüş olsa da Allah`ın verdiğine binlerce şükürler olsun." diyerek geçinmeye çalıştığını söyledi.

Osmaniye merkezde seyyar tezgahında mevsimine uygun şerbet satarak 10 çocuk büyüten 63 yaşında ki Mehmet Salih Uçan, "Bu günlerde işlerde düşüş olsa da Allah'ın verdiğine binlerce şükürler olsun." diyerek geçinmeye çalıştığını söyledi.

1952 yılında Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde doğduğunu ve 1967'den beri Osmaniye'de yaşadığını belirten Mehmet Salih Uçak, "40 yıldan beri mevsimine göre kışın Şam tatlısı yazın meyan şerbeti satıyorum. Bu tezgahtan kazandığım alın teri helal kazancımla 10 çocuk büyüttüm. Okuyacağım diyenleri okuttum okumayacağım diyenleri de bir meslek sahibi olmaları için elimden geleni yaptım. Okuyup öğretmen olanı da var. Halan üniversite de okuyanı da var. Biz çalışmakla mükellefiz, rızkı verecek olan Yüce Allahtır. O'nun verdiğine de vereceğine de şükürler olsun." haline şükrettiğini söyledi.